+ All Categories

Date post: 30-Jul-2020
Category:
Upload: others
View: 1 times
Download: 0 times
Share this document with a friend
2
všechny položky v týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz výběr z nabídky / preview PROSINCOVÁ AUKCE - BRNO zal./est. 1992 97. aukce starožitností, obrazů a umění Brno - Neděle 4. prosince 2016 od 11.00 97th Brno Auction of Antiques and Art Brno - Sunday 4th December 2016 at 11am Prohlídka: čtvrtek 15 – 18 hod., pátek a sobota 10 –18 hod., neděle od 9 hodin Viewing: Thursday 3pm-6pm, Friday and Saturday 10am-6pm, Sunday from 9am Brno, Jílová 2 [email protected] 130 Trnka Jiří "Čert" kvaš, výřez 32 x 16 (50 x 31,5) cm 14 000 Kč 100 Kuba Ludvík "Letní zahrada v Březnici" 1942, olej na kartonu, 33,5 x 50 (51,5 x 67) cm 49 000 Kč 140 Lolek Stanislav "Senoseč" olej na plátně, 46,5 x 51,5 (64,5 x 69) cm 39 000 Kč 50 Husáriková Jindra "Odpočinek" olej na plátně, 120 x 120 (123,5 x 123,5) cm 45 000 Kč 40 Zoubek Olbram "Poloakt dívky s mikádem" bronz, v-56 cm, 50 000 Kč First part of the auction will offer mainly Central European art including many items that are suitable as unusual Christmas presents. The second “Asian” part presents thangkas - Buddhist scroll paintings representing tradi- tional Mongolian and Tibetan creative expression from the 19th/20th century. Buddhism in Mongolia shares much of its characteristics with Tibetan Buddhism and also with that of North China. Extremely large thangkas as well as miniature pictures meant for personal scapulars will be offered. In this preview you will find only a small portion of a very broad auction collection. For a full catalogue view www.auctionhouse.cz the week before our auction. První část aukce nabídne především středoevropské umění včetně řady položek vhodných jako netradiční vánoční dárky. Ve druhé „asijské“ části pokračujeme v nabídce thanek - svinovacích budhistických posvátných obrazů ukazujících tradiční mongolskou a tibetskou tvorbu od 19. do 1. pol. 20. století. Mongolský budhismus tvoří jeden celek s budhismem Tibetu a je rozšířen i v severní Číně. V aukci budou opět zastoupeny jak rozměrné thanky, tak i miniaturní obrázky do škapulířů. V tomto prospektu je zveřejněna pouze velmi malá část celkové nabídky, úplný katalog včetně fotografií bude v týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz. 74 loutka "Čert" dřevo v-loutky cca 52 cm 2 000 Kč 95 Born Adolf "Návrat z kolonií" barevná litografie, celý list 73 x 57 cm 6 500 Kč 30 Porcelánová konvička, MÍŠEŇ v- s úchytem 9 cm, 1. třetina 19. století 8 700 Kč 227 Výjimečně dlouhá thanka "Tibetský král Trisong Detsen s Bílou Tárou" zašitá v červeném, rouchu, 138 x 347 cm, 250 000 Kč 212 Výjimečně dlouhá thanka – téměř 5 m "Kubéra se všemi bódhisattvy a mandalami" 64 x 474 cm, 330 000 Kč
Transcript
Page 1: PROSINCOVÁ AUKCE - BRNOaukcnidum.cz/aaa-PDFkatalogy/br97-prospekt.pdf · 100 Kuba Ludvík "Letní zahrada v Březnici" 1942, olej na kartonu, 33,5 x 50 (51,5 x 67) cm 49 000 Kč

všechny položky v týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz

výběr z nabídky / preview

PROSINCOVÁ AUKCE - BRNO

zal./est. 1992

97. aukce starožitností, obrazů a umění Brno - Neděle 4. prosince 2016 od 11.00

97th Brno Auction of Antiques and ArtBrno - Sunday 4th December 2016 at 11am

Prohlídka: čtvrtek 15 – 18 hod., pátek a sobota 10 – 18 hod., neděle od 9 hodinViewing: Thursday 3pm-6pm, Friday and Saturday 10am-6pm, Sunday from 9am

Brno, Jílová [email protected]

130 Trnka Jiří "Čert"kvaš, výřez 32 x 16 (50 x 31,5) cm 14 000 Kč

100 Kuba Ludvík "Letní zahrada v Březnici"1942, olej na kartonu, 33,5 x 50 (51,5 x 67) cm49 000 Kč

140 Lolek Stanislav "Senoseč"olej na plátně, 46,5 x 51,5 (64,5 x 69) cm39 000 Kč

50 Husáriková Jindra "Odpočinek"olej na plátně, 120 x 120 (123,5 x 123,5) cm45 000 Kč

40 Zoubek Olbram"Poloakt dívky s mikádem"bronz, v-56 cm, 50 000 Kč

First part of the auction will offer mainly Central European art includingmany items that are suitable as unusual Christmas presents. The second“Asian” part presents thangkas - Buddhist scroll paintings representing tradi-tional Mongolian and Tibetan creative expression from the 19th/20th century.Buddhism in Mongolia shares much of its characteristics with TibetanBuddhism and also with that of North China. Extremely large thangkas as wellas miniature pictures meant for personal scapulars will be offered. In thispreview you will find only a small portion of a very broad auction collection.For a full catalogue view www.auctionhouse.cz the week before our auction.

První část aukce nabídne především středoevropské umění včetně řadypoložek vhodných jako netradiční vánoční dárky. Ve druhé „asijské“ částipokračujeme v nabídce thanek - svinovacích budhistických posvátných obrazůukazujících tradiční mongolskou a tibetskou tvorbu od 19. do 1. pol. 20. století.Mongolský budhismus tvoří jeden celek s budhismem Tibetu a je rozšířeni v severní Číně. V aukci budou opět zastoupeny jak rozměrné thanky, taki miniaturní obrázky do škapulířů. V tomto prospektu je zveřejněna pouzevelmi malá část celkové nabídky, úplný katalog včetně fotografií bude v týdnupřed aukcí na www.aukcnidum.cz.

74

loutka"Čert"

dřevo

v-loutkycca 52 cm

2 000 Kč

95 Born Adolf "Návrat z kolonií"barevná litografie, celý list 73 x 57 cm 6 500 Kč

30 Porcelánová konvička, MÍŠEŇv- s úchytem 9 cm, 1. třetina 19. století8 700 Kč

227 Výjimečně dlouhá thanka"Tibetský král Trisong Detsen s Bílou Tárou"

zašitá v červeném, rouchu, 138 x 347 cm, 250 000 Kč

212 Výjimečně dlouhá thanka – téměř 5 m"Kubéra se všemi bódhisattvya mandalami"64 x 474 cm, 330 000 Kč

Page 2: PROSINCOVÁ AUKCE - BRNOaukcnidum.cz/aaa-PDFkatalogy/br97-prospekt.pdf · 100 Kuba Ludvík "Letní zahrada v Březnici" 1942, olej na kartonu, 33,5 x 50 (51,5 x 67) cm 49 000 Kč

55 neurčeno "Vánoce"pastel, 50x40 (72x60) cm14 500 Kč

60 Mareš Dominik "DEEP DOWN & DIRTY", 2001asambláž, olej, enkaustika, 99,5 x 140 (102 x 142) cm45 000 Kč

85 Marková Cecílie"Snění", 1981, pastel, 63x44(68x49) cm, 14 500 Kč

21 Rámeček nafotografii, mosazv- 15 cm, 900 Kč

25 Krabička - tabatěrkaFABRIKA LUKUTINA - FEDOSKINO, 3,5 x 10 x 5 cm 1 500 Kč

31 Hodiny krbovékov, v-42 cm, š-cca 32 cm4 000 Kč

35 "Královna"porcelán, CHELSEAv-16 cm, 2 800 Kč

65 Anestetický inhalátorkov, v-20 cm, kolem r. 1900 1 800 Kč

66 Čajový set, ocel, OLDE HALL STAINLESS STEEL, Anglieregistrační známka z r. 1938, výroba v letech 1938–1959900 Kč

121 Mervart Augustin "Zimav Bacovském údolí", 1959, olej17,5 x 19,5 (37 x 39,5) cm, 3 500 Kč

80 Novotný Jiří "Abstraktní motiv"pálená hlína, cca 47 x 84 x 17 cm37 000 Kč

67 Váza s šestimedailonky, sklov-23,5 cm, 1 900 Kč

68 Sada šesti sklenic, malba emailemČechy, v–14 cm1 200 Kč

70 Sutnar Ladislav "Čajový servis" šestiosobnínávrh z roku 193110 000 Kč

213 Thanka "Buddha Amitájus se 4 transcedentními buddhy a buddhou budoucího věku Maitréjou"73 x 255 cm, 65 000 Kč

218 Zlatá thanka na černém podkladu "Vadžrasádhus Avalokitéšvarou a Sádhitou Guhjasamádža", 51 x 110 cm, 70 000 Kč

222 Zlatá thanka na červeném podkladu "Mahákálas transcendentními Buddhy", 52 x 108 cm, 70 000 Kč

123 Strýhal O., olej 40x24 (50x33,5) cm1 200 Kč

125 Hýžová Jaroslava "Podivuhodný večer"1973, tempera, 28,5 x 43 (37 x 52,5) cm4 900 Kč

135 Jiroudek František "Ranní toaleta"olej na překližce, 30,5 x 32 (41,5 x 74) cm 4 500 Kč

138 Kilian Josef "Paříž"olej na plátně, 30,5 x 60 (45 x 74) cm5 000 Kč

139 Zábranský Adolf "Na pastvě"tempera, 29,5 x 41 (54 x 64,5) cm9 000 Kč

all lots at www.aukcnidum.cz the week before the auction

97. aukce v Brně – neděle 4.12. 2016 od 11 hod.Jílová 2, Brno

prohlídka aukčních položekv místě konání aukce:

čtvrtek 1.12. 15 – 18 hodpátek 2.12. 10 – 18 hodsobota 3.12. 10 – 18 hodneděle 4.12. 9 – 11 hod

informace ve všechprodejnách společnosti:- BRNO – Jílová 2, tel. +420 543 213 482

- OSTRAVA – Českobratrská 19tel. +420 596 127 199

- PRAHA – Vinohradská 38tel. +420 224 322 418, +420 224 323 218

[email protected]: 602 755 594

Dražení po telefonu je možné u položeks vyvolávací cenou nad 5 000 Kč v rámci ČR(z ostatních zemí nad 9 000 Kč), písemné limity bez omezení.

97th Brno Auction – Sunday 4th December 2016 at 11 amJílová 2, Brno, Czech Republic

viewing of auction lotsat the same address:

Thursday 1.12. 3pm – 6pmFriday 2.12. 10am – 6pmSaturday 3.12. 10am – 6pmSunday 4.12. 9am – 11am

informationat all AAA’s showrooms:- BRNO – Jílová 2, tel. +420 543 213 482

[email protected]: +420 602 755 594

The catalogue i s in Czech only but we wouldbe more than happy to provide translation ofindividual lots. Telephone bidding from outside the Czech Republic is available forlots with calling price in excess of CZK 9 000,within Czech Republic in excess of CZK5 000. There is no limit on reserves.

Pl ease note that descriptions of lots published in this preview are shortened. The full cataloguewill be published at www.aukcnidum.czfacebook.com/Antikvity Art Aukce

Upozorňujeme, že popisy položek v tomto prospektu jsou výrazně zkráceny, úplný katalogvčetně kompletních popisů bude publikován nawww.aukcnidum.cz v týdnu před aukcí.

Almost 40 thankas (some of which areexceptionally large) and 40 scapular miniatures,

19th – 20th century

Téměř 40 thanek (některé z nich výjimečných rozměrů) a 40 miniaturních obrázků do škapulířů, 19. – 20. století

251 Škapulířový obrázek“Vadžrapáni”, 13 x 9 cm, 800 Kč

256 Škapulířový obrázek“Avalokitéšvara”, 13,5 x 8,5 cm, 800 Kč

216 Věštecká thanka, 99 x 76 cm 25 000 Kč

202 Thanka "Kubéra"80,5 x 53,5 cm, 18 000 Kč

204 Thanka "Jamántaka", 70 x 51 cm 16 000 Kč

208 Thanka "Hajagríva", 60 x 82 cm 20 000 Kč

1 Imrich J.linoryt, 79x301 500 Kč

20 Husáriková J. "Cirkus"olej, 115,5x95 (116,5x96) cm35 000 Kč

90 Zrzavý Jankresba, 30x19,5(50,5x39,5), 61 500 Kč

91 Doleželová Mílaolej, 46x29,5 (60x44)9 000 Kč

92 Doleželová Mílakresba uhlem, 43x29,5(64x50) cm, 5 000 Kč

96 Born Adolf "Pocta maršálkuRadeckému", barevná litografiecelý list 65,5x48,5 cm, 4 900 Kč

39 Zoubek O., 2 reliéfy,cín zlacený, 61x15,5 cm7 000 Kč za oba

Recommended