View: 82 times
Download: 0 times
Share this document with a friend
Description:
Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi. 100/50. Test z pravidel házené otázka číslo 1. Míč leží na čáře brankoviště. Útočník A7 míč zvedá a pokouší se vystřelit. A7 má jasnou brankovou příležitost, je však faulován v rozporu s pravidly. Rozhodnutí? a)Volný hod pro družstvo B - PowerPoint PPT Presentation

Test z pravidel házené otázka číslo 1

Míč leží na čáře brankoviště. Útočník A7 míč zvedá a pokouší se vystřelit. A7 má jasnou brankovou příležitost, je však faulován v rozporu s pravidly. Rozhodnutí?

a) Volný hod pro družstvo Bb) Volný hod pro družstvo Ac) 7m hod pro družstvo Ad) Vyhazování (hod brankáře) pro družstvo B

Page 3: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 2Ve kterých případech vyžaduje diskvalifikace navíc písemné hlášení pro řídící orgán soutěže?

a) zvláště bezohledný nebo mimořádně nebezpečný faulb) předem promyšlený nebo záludný zákrok, který nijak

nesouvisí s herní situacíc) zásah funkcionáře družstva do hry na hrací ploše

nebo z prostoru pro střídáníd) nesportovní chování poté, co byl hráč diskvalifikováne) během poslední minuty utkání je míč mimo hru a hráč nebo funkcionář brání provedení hodu protihráčem s cílem zabránit soupeři v možnosti vystřelit na brankuf) reflexivní oplácení po obdrženém faulu

Page 4: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 3Hráč A4 se dostavil k utkání pozdě a vbíhá přímo na hřiště, bez ohlášení u časoměřiče. Na hrací ploše nijak neovlivnil hru. Správné rozhodnutí?

a) Hráč A4 bude vyloučen na 2 minutyb) Hráč A4 bude po dopsání do zápisu oprávněn k účasti na utkáníc) Hráč A4 bude diskvalifikován a družstvo A bude redukováno na hrací ploše o jednoho hráče po celý zbytek hrací doby. d) Hráč A4 bude diskvalifikován a družstvo redukováno

na dobu 2 minut - jeden z dalších hráčů určený vedoucím družstva musí opustit hrací plochu. e) Odpovědný funkcionář družstva A bude progresivně

potrestán.

Page 5: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 4

Hrací doba byla přerušena kvůli možnému zranění hráče. Během time-outu vbíhá na hrací plochu nadpočetný hráč A5, přestože rozhodčí nedali povolení ke vstupu na hrací plochu. Jaké je správné rozhodnutí?

a) Napomenutí hráče A5b) Vyloučení hráče A5 na 2 minuty, bez redukce na hrací plošec) Diskvalifikace hráče A5d) Vyloučení A5 na 2 minuty a redukce družstva A na hrací ploše na 2 minuty

Page 6: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 5

Míč je ve vzduchu a letí k postranní čáře. Hráči A3 se podaří zahrát rukou míč k A7 předtím, než míč doletí k čáře. Přitom A3 jednou nohou stoupl mimo hrací plochu. A7 chytá míč a střílí gól. Jaké bude správné rozhodnutí ? a) Vhazování pro Bb) Volný hod pro Bc) Góld) 2 minuty pro A3

Page 7: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 6Družstvo A je v rychlém protiútoku a má jasnou brankovou příležitost. Hráč B3 špatně střídá. Časoměřič ani zapisovatel sice nereagují, ale rozhodčí v poli vidí, co se stalo. Rozhodnutí?

a) okamžité vyloučení B3 a volný hod pro A b) okamžité vyloučení B3 na 2 minuty a 7m hod pro družstvo Ac) rozhodčí vyčká skončení akce, pak vyloučení B3 a volný hod pro družstvo Ad) rozhodčí vyčká skončení akce, pak vyloučení B3 a zahájení hry hodem odpovídajícím herní situaci

Page 8: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 720 vteřin před koncem utkání je stav 20:19 pro družstvo A. Brankář A16 zdržuje provádění vyhazování a dribluje si v brankovišti. Jaký bude správný postup ?

a) Povinný time-outb) Volný hod proti Ac) Zapískání k provedení vyhazováníd) Vyloučení A16 na 2 minutye) Napomenutí A16f) Varování pro pasivní hru brzy po rozehrání

Page 9: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 8

Brankář A nedokázal dostat míč pod kontrolu. Míč se kutálí přes brankoviště směrem k postranní čáře. Brankář A zasáhne míč nohou a zahraje ho tak za brankovou-autovou čáru. Jaké je správné rozhodnutí ?

a) Hod brankáře Ab) Volný hod pro družstvo Bc) Vhazování pro družstvo Bd) Progresivní potrestání brankáře

Page 10: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 9

Po chycení střely stojí brankář A neopatrně na čáře brankoviště s míčem v ruce. Hráč B15 stojící ve hracím poli sebere míč brankáři z ruky a dává gól. Rozhodnutí ?

a) Hod brankáře Ab) Gólc) Progresivní potrestání hráče B15d) Diskvalifikace brankáře A za hrubé nesportovní chováníe) Volný hod pro družstvo A

Page 11: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 10

Zblokovaná střela družstva B skončí v brankovišti, kde se míč zastaví. Brankář A se míče nedotkne. Rozhodnutí ? a) Hod brankáře Ab) Vyhazování na zapískáníc) 7-m hod pro Bd) Volný hod pro družstvo Be) Míč zůstává ve hřef) Míč je mimo hru

Page 12: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 11

Hráč A7 chce po driblingu přihrát spoluhráči A5, který je však obsazen protihráčem. Zmatenému A7 míč padá, ale před dopadem na zem ho znovu chytí. Rozhodnutí ?

a) Pokračuje se ve hřeb) Volný hod pro družstvo B c) Volný hod pro družstvo A

Page 13: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 12

Útočník B3 zkouší přihrát těsně nad zemí. Střední obránce A7 se pokouší míč vědomě zablokovat nohou, což již předtím několikrát učinil. Míč se odrazí od nohy A7 a skončí v brance družstva A. Jak rozhodnou rozhodčí ?

a) Volný hod pro družstvo Bb) Gólc) 7m hod pro Bd) Progresivní potrestání hráče A7e) Napomenutí hráče A7

Page 14: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 13

Jak se trestá vícekrát opakovaná pasivní hra ?

a) Volný hod a napomenutíb) Volný hod a vyloučeníc) Volný hodd) Volný hod a diskvalifikace

Page 15: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 14Kdy musí být hráč diskvalifikován ? a) Za faul, který ohrožuje zdraví protihráčeb) Za odhození nebo udeření míče po výroku rozhodčích c) Za opakované nesportovní chování na

hrací plošed) Za chybné střídání během vyloučeníe) Za opakované nesportovní chování při střelbě 7-m hodů po prodlouženíf) Pokud jako brankář zaviní srážku s protihráčem běžícím do rychlého útoku

Page 16: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 15Těsně před koncem 1.poločasu se hráč A7 dopustí násilnosti a zmaří tak jasnou brankovou příležitost hráče B5. Automatický závěrečný signál zazní dříve, než rozhodčí stačí zapískat. Jaké bude správné rozhodnutí?

a) Konec I. poločasu, žádný trest pro A7b) Konec poločasu, žádný volný ani 7m hod

již není možnýc) Vyloučení hráče A7 do konce utkání d) Diskvalifikace hráče A7 e) 7m hod pro družstvo Bf) Volný hod pro družstvo B

Page 17: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 16

Brankář B chytil těžkou střelu. Chce založit protiútok, míč mu však vypadne a dokutálí se do vlastní branky. Jak rozhodnou rozhodčí ? a) Gól b) Opakování hodu brankářec) Vhazování pro družstvo Ad) Volný hod pro družstvo Ae) Výhoz pro družstvo A

Page 18: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 17Hráč A13 byl faulován a rozhodčí správně ukazují viníkovi B3 znak č.14. Dosud netrestaný A13 však okamžitě a vztekle faul oplácí. Jaké bude správné rozhodnutí ?

a) 2 minuty pro A13b) Diskvalifikace A13c) Napomenutí A13d) Zpráva pro řídící orgán soutěžee) Vyloučení A13 do konce utkání

Page 19: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 18

Družstvo A střílí 7m hod a míč padá do branky; avšak dříve než míč opustil střelcovu ruku, překročil jeho spoluhráč čáru volného hodu. Rozhodnutí ?

a) Gól b) Opakování 7m hoduc) Volný hod pro družstvo Bd) Napomenutí pro hráče, který se provinil

Page 20: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 19

Družstvo A střílí 7m hod a míč letí nad branku; avšak dříve než míč opustil střelcovu ruku, překročil obránce B3 čáru volného hodu. Rozhodnutí ?

a) Gól b) Opakování 7m hoduc) Volný hod pro družstvo Bd) Napomenutí pro hráče B3

Page 21: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 20Dosud netrestaný obránce B7 vidí, že pivot A9 by byl sám proti brankáři, kdyby dostal míč. Proto obíhá hráče A9 brankovištěm – což B7 již udělal jednou předtím – aby A9 nemohl přijmout přihrávku. A9 přesto dostává míč, otáčí se a vráží do B7, který je již mimo brankoviště. Rozhodnutí?

a) 7m hod pro družstvo Ab) Volný hod pro družstvo Ac) Volný hod pro družstvo Bd) Napomenutí hráče B7e) Povinný time-outf) Vyloučení B7 na 2 minuty

Page 22: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 21

B2 je připraven k provedení 7m hodu. Hned po zapískání překračuje A5 čáru volného hodu, ale B2 přesto střílí gól. Jaké bude správné rozhodnutí ?

a) Opakování 7m hodu a napomenutí hráče A5b) Gól a vyloučení hráče A5c) Gól d) Opakování 7m hodu a diskvalifikace hráče A5

Page 23: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 22Který z následujících přestupků se musí podle pravidel trestat diskvalifikací ?

a) Funkcionář družstva vstoupí podruhé do hrací plochy bez povolení

b) Funkcionář nutí družstvo k odchodu ze hřiště a odstoupení z utkání

c) Nastřelení nepohybujícího se brankáře do obličeje ze 7m hodu

d) Hráč v reakci na rozhodnutí rozhodčích zahodí míč do hlediště

e) Hráč mimo hrací plochu plivne na diváka

Page 24: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 23Hráč byl vyloučen za faul na 2 minuty. Při odchodu ze hřiště urazil rozhodčího, který mu poté ukázal červenou kartu. To hráče rozčílilo natolik, že rozhodčího udeřil. Rozhodnutí ?

a) Diskvalifikace s hlášením vedení soutěžeb) Vyloučení do konce utkáníc) Družstvo hraje oslabeno o jednoho hráče

v poli po dobu 6 minutd) Družstvo bude oslabeno o dva hráče

na hrací ploše po dobu 2 minute) Družstvo bude oslabeno o jednoho hráče

na hrací ploše po dobu 4 minut

Page 25: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 24Při příchodu do haly potkají rozhodčí hráče B4, již oblečeného v dresu, který se hlasitě děsí “Kurva, zase tihle dva kokoti”. Rozhodnutí?

a) Vyloučení hráče B4 na 2 minuty od začátku utkáníb) Diskvalifikace hráče B4, družstvo B zahájí

utkání redukováno o 1 hráče v polic) Diskvalifikace hráče B4; družstvo může

nastoupit se 14 hráči, záznam do zápisud) Zpráva pro řídící orgán soutěže

Page 26: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 25

Při diskvalifikaci se počet hráčů na hrací ploše redukuje o jednoho s výjimkou:

a) diskvalifikace za přestupky funkcionářůb) diskvalifikace za přestupek mimo hrací

plochuc) diskvalifikace za přestupky před zahájením utkáníd) diskvalifikace během přestávkye) diskvalifikace za urážky rozhodčích

Page 27: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 26Během přestávky o poločase se hráč A7 dopustí násilnosti proti brankáři B. Jak budou postupovat rozhodčí ?

a) Diskvalifikace hráče A7 a záznam do zápisu o utkáníb) Vyloučení hráče A7 do konce utkáníc) Napomenutí hráče A7d) Pouze varování pro hráče A7, neboť utkání bylo přerušenoe) Družstvo A bude ve 2.poločase oslabeno

o 1 hráče na dobu 2 minut

Page 28: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 27Po odpískání konce 1.poločasu se hráči A9 a B5 srazí na hřišti a hrubě si nadávají. Poté hráč A9 úmyslně srazí hráče B5 k zemi, takže B5 spadne na záda a krvácí. Rozhodnutí ?

a) Vyloučení A9 na 2 minuty na začátku 2.pol.b) Vyloučení hráče A9 do konce utkáníc) Družstvo A bude na začátku 2.poločase po dobu 2 minut redukováno o 1 hráče.d) Diskvalifikace hráče A9 a zpráva pro řídící orgán soutěžee) Diskvalifikace hráče B5f) Družstvo B bude na začátku 2.poločasu po

dobu 2 minut na hrací ploše redukováno.

Page 29: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 28

Jaké tresty vyžadují zvláštní zprávu pro řídící orgán soutěže?

a) Diskvalifikace za 3.vyloučeníb) Vyloučení do konce utkání c) Diskvalifikace za hrubé urážky jiných osobd) Diskvalifikace za hrubé nesportovní chování

namířené proti rozhodčíme) Diskvalifikace udělené za reflexivní oplácení

faulůf) Diskvalifikace za cynické hrubé fauly v poslední minutě vyrovnaného utkání.

Page 30: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 29

Kdo je oprávněn korektně diskutovat s rozhodčími během utkání?

a) Každý hráčb) Trenérc) Odpovědný vedoucí družstvad) Kapitán družstva

Page 31: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 30

A6 je s míčem v ruce připraven k provedení 7m hodu. V tom trenér B volá brankáře B1 ke střídání; B1 poslechne a míří ke střídačce. Správné rozhodnutí ?

a) Bez zásahu rozhodčíchb) Napomenutí trenéra Bc) Napomenutí trenéra B i brankáře B1d) Napomenutí brankáře B1e) Time-out

Page 32: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 31

Ve kterých situacích musí být povinně přerušena hrací doba (time-out)? a) Napomenutí b) Vyloučení na 2 minutyc) Působení vnějších vlivůd) Nařízení 7-m hodue) Diskvalifikace

Page 33: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 32

Brankář B12 provádí hod brankáře. Míč se odrazí od rozhodčího a v poli ho znovu chytá B12, který mezitím vyběhl z brankoviště. Jak rozhodnou rozhodčí ?

a) Pokračuje se ve hřeb) Opakování vyhazováníc) Volný hod pro družstvo Ad) Volný hod pro družstvo B na zapískání

Page 34: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 33

Jak vymezují pravidla zónu pro koučování a chování funkcionářů v ní?

a) Zóna pro koučování zahrnuje prostor pro střídání a začíná u středové čáry

b) Funkcionář může v zóně se zelenou kartou vyčkávat na ideální čas pro time-out

c) Jeden funkcionář může v zóně stát a volně se pohybovat; ostatní mají sedět

d) Zóna musí být na ploše vyznačenae) Zóna začíná 4,5 m od středové čáry

Page 35: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 34

Jaké náležitosti stanoví pravidla pro dresy hráčů ?

a) Hráč nasazený jako brankář musí mít oblečení odlišné barvy od hráčů v poli obou družstev a brankáře soupeře.

b) Hráči musí mít nejméně 20 cm vysoká čísla na hrudi i na zádech

c) Hráč z pole nasazený do branky musí mít dres v barvě jako brankáři, může mít jiné číslo

d) Hráči včetně brankářů mohou používat celá čísla od 1 do 99

e) Všichni hráči jednoho družstva nasazení jako brankáři musí mít oblečení stejné barvy.

Page 36: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 35Která z následujících tvrzení o team time-outu jsou v souladu s pravidly ?

a) Time-out může být vyžádán pouze odpovědným funkcionářem družstva b) Pokud družstvo požádá o time-out ve chvíli,

kdy soupeř drží míč, časoměřič musí vrátit zelenou kartu funkcionáři.

c) Doba 1 minuty pro time-out začíná hvizdem časoměřiče

d) Porušení pravidel během team time-outu mají stejné následky jako během hrací doby e) Po skončení team time-outu je hra vždy zahájena hodem družstva, které o něj žádalo

Page 37: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 36

A11 vystřelil na branku. Míč se nedotkl soupeře, odrazil se od břevna nahoru, dotknul se stropu a padá do rukou brankáře B. Jak se bude pokračovat ?

a) Výhoda, pokračuje se ve hřeb) Vyhazování pro družstvo Bc) Vhazování pro družstvo B d) Volný hod pro družstvo Ae) Time-outf) Vhazování pro družstvo A

Page 38: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 37

Po které z následujících akcí bude ukončen varovný signál pro pasivní hru?

a) Opětovné získání míče poté, co brankář vyrazil 7-m hod

b) Opětovné získání míče poté, co se střela odrazila od břevna zpět do pole

c) Napomenutí obránce za nedodržení 3md) Důrazná a rychlá akce, po které začne

družstvo znovu hrát pasivně e) Současné vyloučení obránce a útočníka

na 2 minuty za vzájemné strkáníf) Po žádné z akcí uvedených výše (a až e)

Page 39: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 38Hráč A11 byl v prvním poločase napomínán a o přestávce mezi 2.poločasem a prodloužením se znovu dopustí nesportovního chování. Jak bude potrestán ?

a) Napomenutí hráče A11b) Vyloučení hráče A11 na 2 minutyc) Diskvalifikace hráče A11d) Družstvo A bude na začátku prodloužení

redukováno po dobu 2 minut e) Družstvo A zahájí prodloužení s počtem

hráčů stejným jako na konci 2.poločasu

Page 40: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 39

Kdo není oprávněn střílet 7-m hod, je-li utkání nerozhodné i po prodloužení ?

a) Hráč, který urazil rozhodčího bezprostředně po skončení prodloužení b) Brankářic) Hráč, jehož vyloučení na 2 minuty neskončilo ke konci prodloužení d) Diskvalifikovaný hráč

Page 41: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 40Po automatickém závěrečném signálu na konci 1.poločasu se ještě musí provést volný hod. Hráč B9 zaujímá správnou pozici a střílí na branku A. Když míč opustil ruku B9, časoměřič píská. Míč letí do branky, brankář A neměl šanci. Časoměřič informuje rozhodčí, že obránce A7 před volným hodem špatně střídal. Správné rozhodnutí ?

a) Vyloučení hráče A7 na 2 minutyb) Diskvalifikace hráče A7 c) Gól pro Bd) 7m hod pro Be) Opakování volného hodu na zapískání

Page 42: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 41

Stav 26:26; hráč A5 je v protiútoku sám u bran-koviště družstva B, připraven střílet na branku. V tento moment časoměřič píská a signalizuje konec utkání. Rozhodčí však zjišťují, že se má ještě 20 sekund hrát. Správné rozhodnutí ?

a) Volný hod pro družstvo A od stolku časoměřičeb) 7m hod pro družstvo Ac) Záznam do zápisu o utkáníd) Volný hod pro družstvo A na místě, kde byl

míč při zapískání časoměřiče

Page 43: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 42Za stavu 26:26, v čase 59:40 je hráč B5 zcela sám s míčem v protiútoku, připraven střílet na branku A. V tento moment náhle zhasne v hale osvětlení, cca po minutě se znovu řádně rozsvítí. Jak rozhodnou rozhodčí ?

a) Volný hod pro družstvo B od stolku časoměřičeb) 7m hod pro družstvo Bc) Záznam do zápisu o utkáníd) Volný hod pro družstvo B na místě, kde

byl míč při výpadku elektřinye) Ukončení utkání

Page 44: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 43

Trenér družstva A byl napomínán a později potrestán vyloučením. Protože v zápise má tým A pouze 10 hráčů, doplní trenér A své jméno do zápisu mezi hráče. Poté, co se zapojí do hry na hrací ploše, protestuje opět proti rozhodnutí rozhodčích. Žádný jiný hráč družstva A dosud nebyl trestán. Jaké bude správné rozhodnutí?

a) napomenutíb) vyloučení na 2 minutyc) diskvalifikaced) zpráva pro řídící orgán soutěže

Page 45: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 44

Družstvo A má míč a žádá o team time-out. Pro velký hluk však rozhodčí neslyší signál časo-měřiče. Až po 10 sekundách, kdy již má míč v držení družstvo B, rozhodčí zaregistrují signál a přeruší hrací dobu. Správné rozhodnutí?

a) team time-out pro družstvo Ab) hra je znovu zahájena volným hodem pro Bc) team time-out nelze udělitd) hra je znovu zahájena volným hodem družstva Ae) časomíra bude zastavena až po signalizaci rozhodčích

Page 46: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 45

Odpovědný vedoucí družstva A byl již na střídačce napomínán za nevhodnou kritiku rozhodčích. Později opustil prostor pro střídání a sedl si do hlediště, odkud pokračoval v protestech proti výrokům rozhodčích. Co bude následovat ?

a) žádné potrestání není možnéb) vyloučení na 2 minutyc) diskvalifikaced) záznam do zápisu o utkání

Page 47: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 46

15 sekund před koncem vyrovnaného utkání byl hráč A6 s míčem u čáry volného hodu soupeře a protihráč B5 ho hrubým faulem srazil k zemi. Mezi A6 a brankou stál v tu chvíli ještě hráč B8. Jaké bude rozhodnutí ?

a) Volný hod pro družstvo Ab) Diskvalifikace hráče B5c) Vyloučení hráče B5 na 2 minutyd) 7m hod pro družstvo Ae) Popis situace do zápisu o utkáníf) Zvláštní zpráva pro řídící orgán soutěže

Page 48: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 47

Po skončení hrací doby bude družstvo A ještě provádět volný hod ze vzdálenosti 10 metrů před brankou B. Které z uvedených akcí po závěrečném signálu nejsou korektní ?

a) Brankář B1 střídá za brankáře B12b) Pouze brankář družstva A střídá, v brankářském dresu nastupuje střelec A17c) Dva hráči družstva A střídajíd) 4 hráči družstva A tvoří zeď, maskují, kdo z nich má míč, a čekají na zapískáníe) Družstvo A žádá o team time-out

Page 49: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 48

Hráč A4 při střelbě z levého křídla přešlápl, míč skončil v brance B. Co následuje ?

a) Hod brankáře pro družstvo Bb) Volný hod pro družstvo Bc) Gól platíd) Brankář může rozehrát z kteréhokoli místa brankovištěe) S tolerancí až 3 m od místa přestupku

může z hracího pole rozehrávat i brankář.

Page 50: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 49Dva vlasatí mladíci oblečení jako fanoušci družstva A obtěžují a hrubě uráží rozhodčí při příchodu do haly. V 15.minutě utkání se jeden z nich hlásí u zapisovatele, odpovědný vedoucí družstva A ho zapisuje jako osmého hráče A48 do zápisu. Jak rozhodnou rozhodčí?

a) Diskvalifikace hráče A48b) Redukce družstva A na hrací ploše na 2 min.c) A48 je po kontrole oprávněn ke hřed) Progresivní potrestání odpovědného funkcionáře družstva Ae) Napomenutí A 48f) Zpráva pro řídící orgán soutěže

Page 51: Test z pravidel házené 2010 - správné odpovědi

Test z pravidel házené otázka číslo 50

Delegát píská, protože časoměřič ani zapiso-vatel neohlásili špatné střídání domácího družstva. Kdy bude zastavena časomíra ? a) Okamžitě po zapískání delegátab) Jakmile dá delegát výslovný pokyn k zastavení časomíryc) Až rozhodčí ukáží signaliz.znak „time-out“d) Až po signálu rozhodčích, kteří případně