+ All Categories
Home > Documents > 8.benefiční aukce fotografií

8.benefiční aukce fotografií

Date post: 12-Jul-2015
Category:
Upload: tomas-kruzik
View: 208 times
Download: 1 times
Share this document with a friend
29
9. prosince 2013, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha K 8. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU AUKČNÍ KATALOG
Transcript
Page 1: 8.benefiční aukce fotografií

9. prosince 2013, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha

K 8. AUKCI FOTOGRAFIÍ

PRO LEONTINKU

AUKČNÍ KATALOG

Page 2: 8.benefiční aukce fotografií

FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU

Aukce se uskuteční 9. prosince 2013 od 19 hodin v hotelu Intercontinental Praha z darů současných fotografů a laskavých mecenášů.

Výtěžek dražby bude rozdělen v grantovém řízení na jaře 2014 především na podporu dlouhodobých projektů, například Osobní asistence a Svítání,

více na www.nadaceleontinka.cz

Fotografie jsou k nahlédnutí na adrese Karlovarská 114, Praha 6 na základě telefonické dohody na mobilním telefonu 724 055 118

od 25. listopadu do 6. prosince 2013.

Page 3: 8.benefiční aukce fotografií

Vážení příznivci Nadace Leontinka, již poosmé se setkáváme na benefiční aukci fotografií ve prospěch zrakově postižených dětí

a mládeže. V předvánočním čase mají lidé obvykle chuť se rozdělit, více sdílet, někoho obdarovat, protože vědí, že největší dar je někomu dávat.

Přijímám-li dary pro naši nadaci, mám možnost pohlédnout dárcům do očí. Ti, kterým je dar určen, to častokrát udělat nemohou. Měla-li bych popsat ty, kteří do benefiční aukce svá díla věnují, a ty, kteří si díla vydraží a těší se s nimi, pak musím říct, že při hovoru o aukci a jejím smyslu cítím v jejich pohledu solidaritu, důvěru a radost. Tato každoroční setkání mě vždy posílí osobně a stejně tak i všechny mé spolupracovníky, protože cítíme podporu a víru,

že naše konání je správné. Věřím, že pro nás všechny je to nesmírně důležité.

Zachovejte nám i nadále svou přízeň.

Mgr. Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka, říjen 2013

Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým se podařilo 8. aukci fotografií pro Leontinku uskutečnit.

Partneři:

Komunikační agentura:

Mediální partneři:

Page 4: 8.benefiční aukce fotografií

Anderle Ivan (1952)Kousek duhy, nedatovánoRozměr: 90 x 60 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Avenesian Garijk (1959)Já chci lítat, 2010Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 1 500 Kč

5

Page 5: 8.benefiční aukce fotografií

Balzarová Martina (1987)Želva, nedatovánoRozměr: 40 x 30 cmNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 1 500 KčVyvolávací cena: 500 Kč

Beneš Marian (1975) a Vojtěchovský Miroslav (1947)Depozitář muzea Škoda, 2011Rozměr: 56 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovali autoři, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

6

Boarová Simona (1963)Neznámá Arménie, 2006Rozměr: 60 x 46 cm, digitální fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

Jan Březina (1975)Mormon’s village, 2013Rozměr: 90 x 50 cm, tisk, kašírováno na kappa deskuNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 20 000 KčVyvolávací cena: 5 000 Kč

7

Page 6: 8.benefiční aukce fotografií

Bučina Ferdinand (1909 – 1994)Pražský hrad, podzimní nálada, 50. léta 20. stol.Nadaci věnoval dědicRozměr: 24 x 26 cm, černobílá fotografie na klasickém bromostříbrném papířeOdhadní cena: 7 900 KčVyvolávací cena: 2 900 Kč

Čížková Hana (1957)Bez názvu, 2008Rozměr: 30 x 45 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

8

Dezort Jovan (1934)Pražský autoparking, 70. léta 20. stol.Rozměr: 45 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 500 Kč

9

Dostál František (1938)Televizní posezení, 1985Rozměr: 40 x 30 cm, bromostříbrná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 500 Kč

Page 7: 8.benefiční aukce fotografií

Drnek Jan William (1960)Fitz Roy, Národní park Los Glaciares, Argentina 2007 (z kolekce Wild America)Rozměr: 90 x 60 cm, barevný tisk, lesklá laminaceNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 9 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

10

Dvořáková Alena (1970) — Fischer Viktor (1967)Praha – Holešovice, Výstaviště, Matějská pouť, 16. 4. 2012Rozměry: 60 x 40 cm, Museo Silver Rag PaperNadaci věnovali autoři, signovánoOdhadní cena: 12 000 KčVyvolávací cena: 7 000 Kč

Fišer Jaroslav (1965)Ze souboru Veteše, 2011, 2/5Rozměr: 60 x 40 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

11

Fišerová Milada (1980)Dream your dream, 2007Rozměr: 40 x 30 cm, digitální tisk, klasický fotopapírNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Page 8: 8.benefiční aukce fotografií

12

Glos Hynek (1973)Ze série „Vrásky bez makeupu”, 2013Rozměr: 45 x 30 cm, digitální fotografie, tiskNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 500 Kč

Gomez Prieto, Carlos Alfonso (1973)Maják na Isla Pancha, 2013Rozměr: 40 x 30 cm, digitální barevná fotografieNadaci věnoval sběratel, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

13

Helbich Petr (1929)Pohled z okna lovecké chaty, 2013Rozměr 13 x 18 cm, kontaktní bromostříbrná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 2 500 KčVyvolávací cena: 1 500 Kč

Heller Jiří (1957)Medové dny — zlatý retrívr ENZO — na kopci, nedatovánoRozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena: 2 700 KčVyvolávací cena: 700 Kč

Heller Jiří (1957)Medové dny — zlatý retrívr ENZO — rocková hvězda, nedatovánoRozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 2 700 KčVyvolávací cena: 700 Kč

Page 9: 8.benefiční aukce fotografií

14

Hucek Miroslav (1934–2013)Ústí nad Labem, 1978Rozměr: 24 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnovala dědička, signováno, autentický popis od autoraOdhadní cena: 12 000 KčVyvolávací cena: 8 000 Kč

15

Hucková Barbara (1964)Slavnosti, nedatovánoRozměr: 24 x 18 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Chochola AtelierLída Vostrčilová, nedatováno(ze zadní strany razítko 30. léta)Rozměr: 13 x 18 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval sběratel, zadní strana razítko Snímek: pravděpodobně Václav ChocholaOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

Page 10: 8.benefiční aukce fotografií

16

Chrapek Zdeněk (1948)Diptych Poslední retuš, 1977Rozměr: 22 x 22 cm, černobílá bromostříbrná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 500 Kč

17

Jaroš Milan (1979)Do Not Disturb, Hotel Louisiane, Paříž, 2012Rozměr: 50 x 40 cm, barevná fotografie instalovaná na Alu Boardu v bílém kazetovém rámuNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Jaroš Radek (1964)Mt. Everest z vrcholu Cho Oyu (8 201 m), 2004Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 848 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Page 11: 8.benefiční aukce fotografií

18

Jirásek Václav (1965)Lights Ola XIII, 2002Rozměr: 50 x 60 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 35 000 KčVyvolávací cena: 25 000 Kč

19

Jung Rudolf (1954)Z cyklu Fragmenty, 2011Rozměr: 30 x 30 cm, kyanotypie na ručním papířeNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 20 000 KčVyvolávací cena: 10 000 Kč

Kalhous Radek (1974)Slunečnice, 2013Rozměr: 60 x 40 cm, barevná fotografie, digitální tiskNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 900 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

Koliš Jiří (1953)Bez názvu, 2012Rozměr: 40 x 30 cm (čistý rozměr fotografie 35 x 18 cm), barevná fotografie z digitálních datNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 5 000 Kč

Page 12: 8.benefiční aukce fotografií

20

Koutský Karel (1965)Na dvoře, 1987Rozměr: 24 x 18 cm, bromostříbrná fotografieOdhadní cena: 2 000 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

21

Kronych Viktor (1973)Za klíčovou dírkou, 2010Rozměr: 64 x 64 cm + hloubka 340 mm, fotografie přenesená na plast, s dřevěným orámováním — vzor mramor. Vnitřek práce je vyložen černým semišem s LED osvětlením měděné rytiny Gotického templu v Krásném dvoře.Odhadní cena: 20 000 KčVyvolávací cena: 5 000 Kč

Kuklík Karel (1937)Když se ráno probudím č. 4, 2006Rozměr: 23 x 28 cm, kontaktní černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 500 Kč

Kyndrová Dana (1955)Ladies Party, Čechy 1999Rozměr: 36,5 x 24,5 cm (čistě fotka) s rámečkem celkově 29 x 39 cmNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 5 000 Kč

Page 13: 8.benefiční aukce fotografií

22

Lahovský Václav (1944)Zátiší s tulipány, 2012Rozměr: 30 x 20 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 1 000 KčVyvolávací cena: 500 Kč

23

Lahovský Václav (1944)Zátiší s dýní, 2012Rozměr: 30 x 20 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 1 000 KčVyvolávací cena: 500 Kč

Major Sládková Hana (1973)Miniatury — dvě ženy, dva světy, 2008Rozměr: 30 x 45 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Malý Antonín (1950)Prcíček, 2012Rozměr: 40 x 60 cm, barevná fotografie, tisk Imprimé s. r. o.Nadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 500 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Page 14: 8.benefiční aukce fotografií

24

Malý Antonín (1950)Romeo a Julie, 2013Rozměr: 100 x 60 cm, barevná fotografie, tisk Imprimé s. r. o.Nadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 9 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

25

Malý Antonín (1950)Smíchov, 1968Rozměr: 40 x 60 cm, barevná fotografie, tisk Imprimé s.r.o.Nadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 500 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Navrátil Stanislav (1957)Život v památníku, 2007Rozměr: 42,4 x 26,6 cm, digitální fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 1 200 Kč

Novotný Miloň (1930 — 1992)Setkání, Londýn, 1966 Rozměr: 36 x 25 cm, černobílá fotografie z originálního negativuNadaci věnovala Alena NovotnáOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 5 000 Kč

Page 15: 8.benefiční aukce fotografií

Jiří Poláček (1946)Střelecký ostrov, 1987Rozměr: 23 x 15 cm plus bílý okraj fotografie na barytu (na papíře bez plastu), vintage printNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 9 000 KčVyvolávací cena: 6 000 Kč

Jiří Poláček Jr. (1975)Šalamounka bikes, 2013Rozměr: 45 x 30 cm, digitální barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

2726

Odehnal Ondřej (1977)Zlatá éra ČSA, 2012Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Pavlíková Viktorie (1973)Kyrgyzstán, země koní, hor a barev, 2011Rozměr: 64 x 54 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Page 16: 8.benefiční aukce fotografií

28 29

Polášek Josef (1983)Invekto CDXLIV — Auria, 2013Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Prokop Jaroslav (1950)Zuzana Michnová, V přítmí, 1988Rozměr: 38 x 44 cm, černobílá fotografie, barytový papír, ruční zvětšeninaNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 10 000 Kč

Rasl Tomáš (1975)Zimní cesta, 1999Rozměr: 18 x 24 cm, kontaktní fotografie na klasickém bromostříbrném papířeNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 900 KčVyvolávací cena: 1 900 Kč

Růžičková Hana (1969)Petra, nedatovánoRozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Page 17: 8.benefiční aukce fotografií

30 31

Saudek Jan (1935)It touches my very soul, 302, 1989Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografie — sepiaNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 35 000 KčVyvolávací cena: 20 000 Kč

Saudková Sára (1967)Křídla, nedatovánoRozměr: 30 x 35 cm, černobílá fotografie — sepia, limitace 9/15Nadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 15 000 KčVyvolávací cena: 8 000 Kč

Skoupilová Petra (1944)Dvě v tajuplném pokoji, 1991Rozměr: 50 x 45 cm, černobílá fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 7 000 Kč

Souralová Veronika (1968)Obalená pylem, 2013Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 2 000 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

Page 18: 8.benefiční aukce fotografií

32 33

Steinbach Jiří (1972)Strom s lavičkou, 2012Rozměr: 30 x 45 cm, digitální černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 1 600 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

Svobodová Lucie (1967)Ptačí výlet, 2010Rozměr: 70 x 40 cm, digitální barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 2 000 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

Sýkora Viktor (1966)Modrá orchidej, 2011Rozměr: 70 x 50 cm, barevná fotografieNAdaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

Sýkora Viktor (1966)Welwitschia mirabilis, 2012Rozměr: 70 x 50 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 Kč Vyvolávací cena: 3 000 Kč

Page 19: 8.benefiční aukce fotografií

34 35

Šilha Václav (1963)Svatební tanec, 2012Rozměr: 60 x 40 cm, černobílá fotografieNadaci venoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Škácha Oldřich (1941)Václav Havel, 2006Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 15 600 KčVyvolávací cena: 10 000 Kč

Šlapal Filip (1972)Tel Aviv, 2013Rozměr: 55 x 40 cm, digitální barevná fotografie, ink jet printNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Šroubek Jan (1958)Na Zanzibaru, 2012Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 500 Kč

Page 20: 8.benefiční aukce fotografií

36 37

Štreit Jindřich (1946)Německo, 1995Rozměr: 40 x 30 cm, digitální černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 15 000 KčVyvolávací cena: 5 000 Kč

Štreit Jindřich (1946)Olomouc, 1995Rozměr: 40 x 30 cm, digitální černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 15 000 KčVyvolávací cena: 5 000 Kč

Tereza z Davle (1975)Poslední víla, nedatovánoRozměr: 30 x 24 cm, gelatin silver print, ruční zvětšenina na barytovém papířeNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Vali Petr (1964)Abstrakt No. 20, 2013Rozměr: 70 x 50 cm, barevná fotografieNadaci venoval autor, signovánoOdhadní cena: 19 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

Page 21: 8.benefiční aukce fotografií

38 39

Vano, Robert (1948)Bazén, Maroko, 1973Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci venoval autor, signovánoOdhadní cena: 9 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

Vasiljeva Natalja (1966)A jitra jsou zde tichá..., 2006Rozměr: 25 x 25 cm, černobílá bromostříbrná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 500 Kč

Všetečka Jiří (1937)Praha, 2009Rozměr: 40 x 40 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 20 000 KčVyvolávací cena: 7 000 Kč

Vasiljeva Natalja (1966)Z éry pětiletek, 2006Rozměr: 25 x 25 cm, černobílá bromostříbrná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 500 Kč

Page 22: 8.benefiční aukce fotografií

40

Vykulilová Alena (1953)Konflikt, 1976Rozměr: 30 x 40 cm, bromostříbrná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

41

Page 23: 8.benefiční aukce fotografií

42

O autorech:AAnderle Ivan (1952)www.fotoanderle.czFotograf, cestovatel, milovník života. Uspořádal vice než 10 samostatných autorských výstav po celém světě.

Avanesian Garik (1959)www.garikavanesian.comFotograf a vydavatel, již 16 let žije a působí v Praze. V roce 2006 získal titul EFIAP. Vydává časopis PhotoArt a knihy s fotografickou tematikou.

BBalzarová Martina (1987)www.balzarova.czZaměřuje se převážně na ekologii a etologii mořských bezobratlých živočichů. Aktivně se účastní projektů na ochranu a výzkum mořského života (např. Turtle Watch, Coral Reef Check, nebo SharkSchool).

Beneš Marian (1975)Vystudoval FAMU, držitel Fulbrightova stipendia pro postgraduální studium v USA. Absolvent International Center of Photography v New Yorku, kde byl také

vyučujícím asistentem. Je pedagogem na odborných školách zaměřenýchna reklamu a fotografii.

Boarová Simona (1963)Členka Berounských fotoriků, fotografo-vání a cestování je jejím koníčkem. Získala několik ocenění ve fotografických soutěžích. S J.Jůzlovou a M. Hanelovou (Brožovou) vydaly knihu Tři ženy v Indii, která vyšla na podzim roku 2007.

Březina Jan (1975)www.pictureman.euFotograf, lektor Institutu digitální fotografie a vášnivý cestovatel, který se ve své tvorbě snaží zachytit krásy našeho světa a sdílet je s ostatními prostřednictvím své tvorby.

Bučina Ferdinand (1909 – 1994)Byl kameramanem a fotografie ho provázela jeho obrazovým vnímáním. Fotografoval přírodu a život lidí.

CČížková Hana (1957)Po několik let fotograficky mapuje jednotlivé čtvrti Praha , spolu s kolegy s SČF. Vystavovala naposledy v libanon-ském Bejrútu a na konci tohoto roku v pražském DOXu.

DDezort Jovan (1934)www.dezortfoto.czČlen Asociace profesionálních fotografů ČR a Syndikátu novinářů ČR. V letech 1960 až 1975 jako redaktor a fotoreportér ČTK. Léta už je ve svobodném povolání.

Dostál František (1938)Jeho fotografický pohled na svět, na jeho neuvěřitelné analogie a náhodné situace. Do svých fotografií vkládá humorné asociace avšak v jeho tvorbě jsou zastoupeny i hlubší sondy do života konce tisíciletí.

Drnek Jan Wiliam (1960)www.jwd.czAbsolvent technické kybernetiky, zakladatel úspěšné firmy v oblasti

43

signmakingu, cestovatel , fotograf. Vystavoval na více než 45 výstavách. Přednáší v oblatsi color managementu.

Dvořáková Alena (1970)Fischer Viktor (1967)www.afisphoto.comAbsolventi FAMU, obor fotografie v Praze. Spolupracující od roku 1992 Vytvořili řadu publikací, výstav, jsou zaměřeni na humanistickou fotografii.

FFišer Jaroslav (1965)www.studiofiser.czAbsolvent FAMU, odborný asistent na VŠUP (1994 – 2002). Uspořádal více než 30 samostatných výstav např. v Praze, Curychu, Mnichově a zúčastnil se více než 40 kolektivních výstav v Praze,Klenové, Amsterdamu, Curychu, nebo Chicagu.

Fišerová Milada (1980)www.miladafiserova.comAbsolventka umělecko-řemeslné školy v Praze. Pracovala jako modelka a fotografka v Paříži. Nyní pracuje v Praze.

GGlos Hynek (1973)www.hynekglos.czVěnuje se reportážní fotografii, pracoval pro Lidové noviny, nyní působí v časopise Euro. Oceňován pravidelně cenami Czech Press Photo.

Gomez Prieto, Carlos Alfonco (1974)Fotografuje již téměř 20 let. Působí ve dvou profesionálních fotografických asociacích ve městě Vigo v provincii Galicie ve Španělsku. Jeho velkým tématem je svatojakubská cesta. Neustále pracuje na zdokonalování své fotografické techniky.

HHelbich Petr, MUDr, CSc. (1929)Lékař, který se věnoval plicním choro-bám. Rovněž je známý jako fotograf, člen skupiny Český dřevák. Josefu Sudkovi pomáhal při fotografová-ní v pralese Mionší. S ním se pak stýkal i dále. Pro zhotovování pozitivů používal už jen kontaktní kopie.

Heller Jiří (1957)www.wwg.cz / www.heller.czFotograf, provozovatel internetového serveru Galerie WWG.CZ, publicista a hráč na didgeridoo. Ve fotografické tvorbě se věnuje zejména záběrům přírody, detailům a panoramatické tvorbě.

Hucek Miroslav (1934 – 2013)Jeho tvorba se profiluje již od doby, kdy nastoupil na FAMU — obor kamera.Soustřeďoval se převážně na žánrové výjevy ze života a humanistický dokument. Uspořádal řadu samostatných výstav a vydal několik autorských fotografických publikací. Je zastoupen v českých i světových muzeích a soukromých sbírkách.

Hucková Barbara (1964)Absolventka FAMU. Pracovala jako fotografka ve svobodném povolání a věnovala se aktivitám spojeným s výstavní a nakladatelskou činností. Realizovala několik fotografických publikací o Praze a z vlastní tvorby.

Page 24: 8.benefiční aukce fotografií

44

CHChrapek Zdeněk (1948)Fotografuje převážně svět vážné hudby více než 40 let. Svoji pozornost zaměřuje s oblibou na dirigentský portrét. Spolu-pracuje s MHF Pražské jaro, Českou filharmonií a dalšími hudebními institu-cemi. Měl řadu samostatných výstav.

Chochola AteliérChochola Václav (1923-2005)www.vaclavchochola.czVýznamný český fotograf, známý především jako portrétista významných českých i světových osobností. Realizoval řadu samostatných výstav.

JJaroš Milan (1979)www.milanjaros.czVystudoval katedru fotografie na FAMU. Od roku 2009 pracuje v Respektu jako stálý fotograf. Spolupracoval také s mnohými zahraničními novinami a časopisy jako New York Times, Inter-national Herald Tribune, The Wall Steet Journal, atd. Za své fotografie získal řadu ocenění v soutěžích Czech Press Photo, Frame, Unicef Photo Award, a další.

Jaroš Radek (1964)www.radekjaros.czV současnosti nejúspěšnější český himálajský horolezec. Vystoupil na třináct ze čtrnácti osmitisícových vrcholů Podílí se také na testování fotografické a filmo-vé technicky v extrémních podmínkách.

Jirásek Václav (1965)www.vjirasek.comAbsolvoval obor malba na Akademii výtvarných umění v Praze. V letech 1989 –1993 byl členem umělecké skupiny Bratrstvo. Společným jmenovatelem jeho práce je zájem o mystérium, ironii, dekadenci a recyklaci umění.

Jung Rudolf (1954)www.rudolfjung.euAbsolvent katedry fototografie na FAMU, prof. Šmok a prof. Vojtěchovský. Věnuje se portrétu a figurální fotografii. Ve své tvorbě používá historické technologie, které ve spojení se současným obrazem dostává nový rozměr. Pro výslednou fotografii používá ručně vyrobený papír. Každá takto vzniklá fotografie je unikát.

KKalhous Radek (1974)www.kalhous.comOd roku 2000 pracuje jako fotoreportér MF Dnes. Je držitelem tří ocenění Czech Press Photo a v roce 2011 byl nominovaný do finále největší světové fotosoutěže Sony World Photography Award v kategoriích Sport a Umění. 9 samostatných i kolektivních výstav, letos ve Španělsku, Itálii a Rumunsku.

Koliš Jiří (1953)www.kolis.czOd 90. let působí jako volný fotograf zaměřený na sportovní fotografii. Fotografoval řadu olympiád a prestižních sportovních soutěží. Zvláštní pozornost věnuje lednímu hokeji, golfu, veslování a fotografování pod vodou. Podílel se na vydání řady publikací a knih.

Koutský Karel (1965)www.fotorenesance.czPůvodně tiskař, obdivovatel J. Sudka, J. Svobody a Z. Feyfara. V roce 2005 založil v Praze Ateliér Fotorenesance, sdružující výtvarníky různého zaměření, organizuje jejich výstavy a propagaci.

45

Kronych Viktor (1973)Začal fotografovat v roce 2008, přede-vším hudební skupiny jako Čechomor, Divokej Bill, Wohnout atd. Dále se věnuje krajinářské a reklamní fotografii.

Kuklík Karel (1937)Krajiny Karla Kuklíka s prvky surrealismu se objevují v jeho cyklech Krajina poznání, Krajina návratů, Zamořená krajina nebo Šumava. Abstrahuje krajinu do detailů a celků, které vyjádří pocity člověka ve spojení s přírodou. Vytvořil celou řadu autorských výstav a publikací a jeho dílo je zastoupeno v českých muzeích a soukromých sbírkách. Člen spolku Český Dřevák.

Kyndrová Dana (1955)www.kyndrova.czFotografovat začala v roce 1973. Věnuje se černobílé humanistické fotografii. Průběžně pracuje i na dalších dlouhodobých projektech Podkarpatská Rus, Poutní místa a Rusové.

LLahovský Václav (1944)www.lahovsky.czFotografuje od roku 1958, člen SČF od roku 1978, člen Asociace profesionálních fotografů od roku 2000, profesionální fotograf ve svobodném povolání.

MMajor Sládková Hana (1973)www.hanas.czFotografuje od dětství, profesionálně pak od roku 1992. Je členkou AF ČR. V sou- časné době se ve své tvorbě věnuje port- rétní, svatební, koncertní fotografii a také fotografii tance, kterému se sama aktivně věnuje. Vystavuje po celé ČR.

Malý Antonín (1950)www.antoninmaly.czOd 1973 působí jako samostatný fotograf, věnuje se propagační a reklamní fotografii, fotografii do interiéru a od počátku devadesátých let také užité grafice. Klasickou černobílou a barevnou fotografii často dotváří ručním kolorováním, americkou retuší a v posledních letech i digitálně.

NNavrátil Stanislav (1957)Jeho nejoblíbenějším žánrem doku-mentární fotografie, pracuje na cyklu Neobyčejný život obyčejných lidí. Jeho fotografie byly vystaveny v několika státech světa, v tuzemsku vyhrál několik fotografických soutěží. Jeho krédem je: „Krásná fotografie nemusí být dobrou, dobrá fotografie nemusí být krásnou“.

Novotný Miloň (1930 –1992)Dílo, jež po něm zůstalo, mu získalo renomé klasika české reportážní fotografie a dokumentu. Fotograf — samouk, a přesto patřil ve své době k nejžádanějším a nejpublikovanějším fotografům. Nejplodnější období prožil mezi rokem 1957 a začátkem normalizace.

OOdehnal Ondřej (1977)Focení se stalo jeho vášní před více než deseti lety. O sobě mluví nerad, nechává za sebe mluvit své fotografie.

Page 25: 8.benefiční aukce fotografií

46

PPavlíková Viktorie (1973)Fotografuje od mládí a soustřeďuje se na portrétní fotografii. Zúčastnila se několika fotografických výprav do zemí bývalého Sovětského Svazu, které zaznamenala a následně vystavovala.

Poláček Jiří (1946)Absolvent FAMU, známý především jako spoluautor časosběrného fotografického cyklu Český člověk dokumentující Čechy a Češky. Spolupracoval s I. Pennem při realizaci fotografického projektu — dokumentace lebek v Národním muzeu v Praze.

Poláček Jiří Jr. (1975) www.jiripolacek.comProfesionální reklamní fotograf, od roku 1995 se specializuje na Table top, ve volné tvorbě se věnuje fotografii v nejširším slova smyslu.

Polášek Josef (1983)www.invekto.czFotografuje hlavně české modelky, šperky, drahokamy a architekturu.

Prokop Jaroslav (1950)Absolvent FAMU. Od roku 1995 pracuje jako pedagog a následně jako vedoucí katedry fotografie na UTB ve Zlíně. Autor několika knih, mnoha výstav a projektů.

RRasl Tomáš (1975)www.tomasrasl.comAbsolvent FAMU. Ve své vlastní tvorbě zobrazuje převážně pustá a hrdá místa v krajině. V roce 2002 – 2003 fotografoval portréty politických vězňů pro Galerii Langhans. Je členem skupiny Český Dřevák.

Růžičková Hana (1969)www.photoexpo.czSpecializuje se na cestovatelskou fotografii a související autorskou činnost. Mnoho let se profesionálně zabývala organizováním veletrhů a výstav. Od roku 2005 se plně věnuje cestovatelské fotografii a další autorské tvorbě.

SSaudek Jan (1935)www.saudek.comJe světově nejznámějším českým fotogra- fem současnosti s více než 400 samostat-nými výstavami po celém světě. Je zas-toupen ve všech prestižních světových muzeích a uměleckých galeriích.

Saudková Sára (1967)www.saudek.comVystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Jako asistentka Jana Saudka se právě u něj seznámila s taji fotografie. Autorka aktivně a soustředěně fotogra-fuje od roku 1999. Věnuje se výhradně volné tvorbě.

Skoupilová Petra (1944)www.petraskoupilova.comV roce 1963 se vyučila fotografkou. Zpočátku se věnovala především foto-grafování portrétů, později přibyla móda. Na počátku 80. let našla své hlavní téma — ženu a ženský svět. V současné době se zaměřuje na akty. Realizujevýstavy po celé ČR.

47

Souralová Veronika (1968)www.veronikasouralova.czPro autorku je typická makrofotografie a tvorba koláží. Pořizuje ucelené celky ze života hmyzu, který popularizuje mezi veřejností formou výstav a obrazových publikací. V Roztokách u Prahy provozuje fotografickou galerii Academic.

Steinbach Jiří, MUDr. (1972)www.fotosteinbach.comLékař. Narodil se a žije v Praze. Tematicky se věnuje především fotografováním lidí (sociální dokument, street).

Svobodová Lucie (1967)www.luciesvobodova.comFotografka soustřeďující se nejvíce na makrofotografii, portréty a téma rodiny a dětí.

Sýkora Viktor (1966)www.viktorphoto.euJeho hlavní fotografická témata jsou vědecká fotografie a divadelní fotografie. Nezávislý fotograf, vystavuje v ČR i v zahraničí, spolupracoval s National Geographic Magazíne.

ŠŠilha Václav (1963)www.photosilha.czPřes reportážní snímky zachycující krajiny,města a každodenní život obyvatel navštívených zemí se jeho specializace postupně přesunula do oblasti foto-grafování přírody. Získal 2. cenu v novinářské soutěži Czech Press Photo v roce 2006.¨Škácha Oldřich (1941)www.skacha-foto.comVystudoval fotografii na Státní grafické škole v Praze. Pracoval jako fotoreportér pro řadu československých a zahranič-ních vydavatelství. Od roku 1990 pracoval jako fotograf na volné noze pro Kancelář prezidenta republiky. Zabývá se fotografováním osobností českého politického a kulturního života.

Šlapal Filip (1972)www.arch.cz/slapalAbsolvent fotografie na pražské FAMU. Jako fotograf se věnuje tématům architektury a designu. Je spolutvůrcem řady fotografických publikací a knih.

Šroubek Jan (1958)www.fotosroubek.comBerounský fotograf, zakladatel výstavní síně Galerii Čerťák. Vydal několik fotogra-fických publikací, v poslední době Homo Berounensis a Malé hejno bílých vran.

Štreit Jindřich (1946)www.jindrichstreit.czJe členem Sdružení Q Brno, Spolku olomouckých výtvarníků, Aktivu volné fotografie při Pražském domě fotografie a Umělecké besedy v Praze. Pedagogicky působil na FAMU a od roku 1994 vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie. Pracuje mezi- národně na dokumentárních projektech.

TTereza z Davle (1975)www.terezazdavle.comVe fotografii autodidakt. Věnuje se figurální fotografii převážně černobílému portrétu a aktu. Volná tvorba. Zastoupena v Leica Gallery Prague.

Page 26: 8.benefiční aukce fotografií

48

VVali Petr (1964)www.AbstractArtGallery.euMalíř, kreslíř comicsových stripů, výtvarník animovaných filmů — autodidakt. Jako výtvarník se podílel např. na rekonstrukci hlaviček loutek pro nová pokračování seriálu Pat a Mat. Ve výtvarné fotografii se zaměřuje převážně na abstraktní motivy.

Vano Robert (1948)www.robertvano.comV roce 1967 odešel jako devatenáctiletý do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy módy. Později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů.

Vasiljeva Natalja (1966)Vystudovala vysokou technickou školu. Od roku 1997 žije v Praze. Ve své foto-grafické praxi se zaměřuje na poetiku a detail.

Všetečka Jiří (1937)Jako pedagog působil v letech 1969–90 na katedře fotografie FAMU, 1977 byl jmenován docentem pro obor umělecké fotografie. Fotografuje od roku 1958 se

zaměřením na fotografii jako dokument doby. Je autorem 20 černobílých knižních publikací, získal ocenění Ministerstva kultury ČSR v soutěžích o nejkrásnější knihu roku — Pražský chodec a další.

Vykulilová Alena (1953)Věnovala se reportáži, sociálnímu dokumentu, fotografii aktu, krajiny; vyzkoušela různé fotografické techniky. Členka skupiny Oči.

AAnderle Ivan (1952) 5Avanesian Garik (1959) 5

BBalzarová Martina (1987) 6Beneš Marian (1975) — Vojtěchovský Miroslav (1947) 6Boarová Simona (1963) 7Březina Jan (1975) 7Bučina Ferdinand (1909–1994) 8

CČížková Hana (1957) 8

DDezort Jovan (1934) 8Dostál František (1938) 9Drnek Jan W. (1960) 10Dvořáková Alena (1970) — Fischer Viktor (1967) 10

FFišer Jaroslav (1965) 11Fišerová Milada (1980) 11

GGlos Hynek (1973) 12Gomez Prieto, Carlos Alfonso (1974) 12

HHelbich Petr (1929) 12Heller Jiří (1957) 13Hucek Miroslav (1934 – 2013) 14Hucková Barbara (1964) 14

CHChochola ateliér (30. léta) 15Chrapek Zdeněk (1948) 16

JJaroš Milan (1979) 17Jaroš Radek (1964) 17Jirásek Václav (1965) 18Jung Rudolf (1954) 18

KKalhous Radek (1974) 19Koliš Jiří (1953) 19Koutský Karel (1965) 20Kronych Viktor (1973) 20Kuklík Karel (1937) 21Kyndrová Dana (1955) 21

LLahovský Václav (1944) 22

MMajor Sládková Hana (1973) 23Malý Antonín (1950) 23-24

NNavrátil Stanislav (1957) 25Novotný Miloň (1930 –1992) 25

OOdehnal Ondřej (1973) 26

PPavlíková Viktorie (1973) 26Poláček Jiří (1946) 27Poláček Jiří Jr. (1975) 27Polášek Josef (1983) 28Prokop Jaroslav (1954) 28

RRasl Tomáš (1975) 29Růžičková Hana (1969) 29

SSaudek Jan (1935) 30Saudková Sára (1967) 30Skoupilová Petra (1944) 31Souralová Veronika (1968) 31Steinbach Jiří (1972) 32Svobodová Lucie (1967) 32Sýkora Viktor (1966) 33

ŠŠilha Václav (1962) 34Škácha Oldřich (1941) 34

Šlapal Filip (1972) 35Šroubek Jan (1958) 35Štreit Jindřich (1946) 36

TTereza z Davle (1975) 37

VVali Petr (1964) 37Vano Robert (1948) 38Vasiljeva Natalja (1966) 38-39Všetečka Jiří (1937) 39Vykulilová Alena (1953) 40

Jmenný rejstřík:

49

Page 27: 8.benefiční aukce fotografií

50

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA A PRAVIDLA AUKCE:

1. Nadace Leontinka, Karlovarská 1104/14, 161 00 Praha 6, IČ: 27378179 provádí veřejnou dobrovolnou dražbu podle ustanovení zákona č. 26/2000 Sb. o veřejných dražbách. Aukce proběhne dne 9. 12. 2013 v 19,00 hod. v hotelu Intercontinental Praha.2. Dražební předměty jsou označeny a popsány včetně nejnižšího podání (vyvolávací cena) v aukčním katalogu, který je přílohou a nedílnou součástí této dražební vyhlášky. Položky budou draženy v pořadí uvedeném v katalogu.3. Dražebník (licitátor) vyvolává položky v pořadí uvedeném v katalogu, se stručným popisem a nejnižším podáním. Po vyvolání položky mohou dražitelé činit příhozy viditelným zvednutím dražebního čísla. Dražba trvá, pokud dražitelé činí příhozy. O pořadí příhozů rozhoduje licitátor.

Okamžitá dražební cena — příhoz:do 2 000 Kč 200 Kč2 000 – 10 000 Kč 500 Kčnad 10 000 Kč 1 000 Kč

5. K vydražené ceně není účtována žádná provize.6. Vydražitel je povinen uhradit cenu dosaženou vydražením v hotovosti, platební kartou nebo bankovním převodem po skon-čení aukce, nejpozději však (po dohodě s dražebníkem) do pěti kalendářních dnů ode dne konání dražby. V případě neuhrazení ceny vydražitelem ve stanovené lhůtě zruší dražebník bezodkladně příklep, čímž se položka stane nevydraženou.

7. Vydražené předměty budou vydražiteli vydány na místě konání ihned po zaplacení ceny nebo v Nadaci Leontinka, Karlovarská 1104/14, 161 00 Praha 6 na základě potvrzení o zaplacení ceny, v pěti dnech následujících po dražbě (po–pá, 9–17 hodin).

8. Účastník dražby může dražit i bez své osobní přítomnosti na základě písemné plné moci, kterou zmocní dražebníka k jeho zastoupení v aukci. Tato plná moc musí obsahovat položky katalogu, jejích přesný popis, vyvolávací cenu a nákupní limit, za který je zmocněný oprávněn předměty vydražit. Dražení po telefonu je možné pouze na základě písemné plné moci a ústní dohody s dražebníkem nejpozději 1 den před aukcí.

9. Registrace dražitelů je možná nejdříve 1 hodinu před aukcí na místě jejího konání. Účastník dražby je povinen doložit svou totožnost pomocí občanského průkazu či cestovního pasu, zapsat se do seznamu účastníků dražby a podepsat čestné prohlášení, že není osobou vyloučenou z dražby podle zákona č 26/2000 Sb.

Nadace Leontinka, Karlovarská 1104/14, 163 00 Praha 6, tel: 235 097 637, fax 235 097 622, www.nadaceleontinka.cz

PLNÁ MOC K ZASTUPOVÁNÍ PŘI DRAŽBĚ:

Pověřuji dražebníka, aby mne zastupoval v dražbě konané dne 9. 12. 2013 v Hotelu InterContinental Praha, a dražil za mne následující položky až do výše uvedených limitů:

Jméno autora:

Název položky:

Vyvolávací cena: Limit:

Zavazuji se, že uhradím cenu dosaženou vydražením ve lhůtách stanovených v dražební vyhlášce.

jméno a příjmení:

adresa:

telefon: mobil:

e-mail:

datum narození:

číslo OP/pasu, vydal:

Čestně prohlašuji, že nejsem osobou vyloučenou z dražby podle zákona č.26/2000 Sb.

V Praze 2013

podpis:

Page 28: 8.benefiční aukce fotografií

SMLOUVA O PROVEDENÍ DRAŽBY PO TELEFONU:

Tímto prohlašuji, že se chci po telefonu zúčastnit dobrovolné veřejné dražby pořádané Nadací Leontinka na žádost vlastníků dražených předmětů dne 9. 12. 2013 v hotelu Intercontinental, Praha.

Po telefonu chci dražit následující položky:

Jméno autora:

Název položky:

Vyvolávací cena: Limit:

Nadace Leontinka, Karlovarská 1104/14, 161 00 Praha 6,tel: 235 097 637, IČ: 27378179, www.nadaceleontinka.cz

jméno a příjmení:

adresa:

telefon: mobil:

e-mail:

datum narození:

číslo OP/pasu, vydal:

V Praze 2013

podpis:

Page 29: 8.benefiční aukce fotografií

Výstava a aukce je pořádána Nadací LeontinkaRealizace katalogu: Alba Design Press s. r. o.

Pasparty: Čvancara a HouskaTisk a vazba: Tiskárna Durabo

Recommended