+ All Categories

Date post: 24-Sep-2019
Category:
Upload: others
View: 15 times
Download: 0 times
Share this document with a friend
2
všechny položky v týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz výběr z nabídky / preview ŘÍJNOVÁ AUKCE - BRNO zal./est. 1992 100. aukce starožitností, obrazů a umění Brno - Neděle 22. října 2017 od 11.00 100th Brno Auction of Antiques and Art Brno - Sunday 22nd October 2017 at 11am Prohlídka: čtvrtek 15 – 18 hod., pátek a sobota 10 –18 hod., neděle od 9 hodin Viewing: Thursday 3pm-6pm, Friday and Saturday 10am-6pm, Sunday from 9am Brno, Jílová 2 [email protected] 100 Sládek Karel „Mariáš" 1985, velký akryl na plátně, 120 x 135 (134 x 143) cm 129 000 Kč 99 neurčeno „Hlava ženy v surrealistickém prostoru“ olej na dřevěné překližce, 115 x 136 cm 79 000 Kč V tomto prospektu je zveřejněna pouze malá část z velmi pestré skladby téměř 250 položek. Nechybí výjimečné obrazy, nádherné sběratelské a umělecké předměty, ale ani položky vhodné jako dárky. Úplný katalog včetně fotografií bude zveřejněn v týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz. / In this preview you will find only a small portion of a very broad auction collection of almost 250 lots – beautiful paintings, art objects, collectables, and many items that are suitable as small presents. For a full catalogue view www.aukcnidum.cz the week before our auction. 80 neurčeno "Zima" kararský mramor výška 43 cm, 175 000 Kč 40 Tuček Jiří „Rodina“ bronz, cca 35 x 45 x 25 cm 39 000 Kč 85 Garaj Laco „Dialog“, 1980 akryl, olej, papírmašé 70 x 60 (84 x 73,5) cm, 94 000 Kč 98 Bussey Reuben „Bitva“ olej na plátně, 64 x 76,5 (82,5 x 95,5) cm 59 000 Kč 50 Ženíšek František olej na tvrzené desce, 78 x 69 (85 x 76) cm, 65 000 Kč 95 Veris - Zamazal Jaroslav "Ležící ženský akt", olej na malířské lepence 50 x 60 (65 x 75) cm, 26 000 Kč 120 Art Deco souprava s brilianty celkem 5,92 ct, Au 585 (14K) celkem 8,42 g btto, 360 000 Kč 140 Naske František Xaver „Ranní vydání“ 1949, olej na plátně, 92 x 124 (110 x 144) cm 95 000 Kč 2 5 let years 111 Gutfreund Otto „Hamlet - torzo" sádra patinovaná na bronz, výška 71,5 cm 15 000 Kč
Transcript
Page 1: ŘÍJNOVÁ AUKCE - BRNO 25 - auctionhouse.cz · všechny položky v týdnu před aukcí na výběr z nabídky / preview ŘÍJNOVÁ AUKCE - BRNO zal./est. 1992 100. aukce starožitností,

všechny položky v týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz

výběr z nabídky / preview

ŘÍJNOVÁ AUKCE - BRNO

zal./est. 1992

100. aukce starožitností, obrazů a umění Brno - Neděle 22. října 2017 od 11.00

100th Brno Auction of Antiques and ArtBrno - Sunday 22nd October 2017 at 11am

Prohlídka: čtvrtek 15 – 18 hod., pátek a sobota 10 – 18 hod., neděle od 9 hodinViewing: Thursday 3pm-6pm, Friday and Saturday 10am-6pm, Sunday from 9am

Brno, Jílová [email protected]

100 Sládek Karel „Mariáš"1985, velký akryl na plátně, 120 x 135 (134 x 143) cm129 000 Kč

99 neurčeno „Hlava ženy v surrealistickém prostoru“olej na dřevěné překližce, 115 x 136 cm79 000 Kč

V tomto prospektu je zveřejněna pouze malá část z velmi pestré skladby téměř 250 položek. Nechybí výjimečné obrazy, nádhernésběratelské a umělecké předměty, ale ani položky vhodné jako dárky. Úplný katalog včetně fotografií bude zveřejněnv týdnu před aukcí na www.aukcnidum.cz. / In this preview you will find only a small portion of a very broad auction collectionof almost 25 0 lots – beautiful paintings, art objects, collectables, and many items that are suitable as small presents. For a fullcatalogue view www.aukcnidum.cz the week before our auction.

80 neurčeno "Zima"kararský mramorvýška 43 cm, 175 000 Kč

40 Tuček Jiří „Rodina“bronz, cca 35 x 45 x 25 cm39 000 Kč

85 Garaj Laco „Dialog“, 1980akryl, olej, papírmašé70 x 60 (84 x 73,5) cm, 94 000 Kč

98 Bussey Reuben „Bitva“olej na plátně, 64 x 76,5 (82,5 x 95,5) cm59 000 Kč

50 Ženíšek Františekolej na tvrzené desce, 78 x 69(85 x 76) cm, 65 000 Kč

95 Veris - Zamazal Jaroslav"Ležící ženský akt", olej na malířské lepence50 x 60 (65 x 75) cm, 26 000 Kč

120 Art Deco souprava s briliantycelkem 5,92 ct, Au 585 (14K)celkem 8,42 g btto, 360 000 Kč

140 Naske František Xaver „Ranní vydání“1949, olej na plátně, 92 x 124 (110 x 144) cm95 000 Kč

25let

years

111

Gutfreund Otto„Hamlet - torzo"

sádra patinovanána bronz,výška 71,5 cm

15 000 Kč

Page 2: ŘÍJNOVÁ AUKCE - BRNO 25 - auctionhouse.cz · všechny položky v týdnu před aukcí na výběr z nabídky / preview ŘÍJNOVÁ AUKCE - BRNO zal./est. 1992 100. aukce starožitností,

100. aukce v Brně – neděle 22.10. 2017 od 11 hod.Jílová 2, Brno

prohlídka aukčních položek

v místě konání aukce:čtvrtek 19.10. 15 – 18 hodpátek 20.10. 10 – 18 hodsobota 21.10. 10 – 18 hodneděle 22.10. 9 – 11 hod

informace ve všech

prodejnách společnosti:- BRNO – Jílová 2, tel. +420 543 213 482

- OSTRAVA – Českobratrská 19tel. +420 596 127 199

- PRAHA – Vinohradská 38tel. +420 224 322 418, +420 224 323 218

[email protected]

mobil: 602 755 594

Dražení po telefonu je možné u položeks vyvolávací cenou nad 5 000 Kč v rámci ČR(z ostatních zemí nad 9 000 Kč), písemné limity bez omezení.

100th Brno Auction – Sunday 22nd October 2017 at 11 amJílová 2, Brno, Czech Republic

viewing of auction lots

at the same address:Thursday 19.10. 3pm – 6pmFriday 20.10. 10am – 6pmSaturday 21.10. 10am – 6pmSunday 22.10. 9am – 11am

information

at all AAA’s showrooms:- BRNO – Jílová 2, tel. +420 543 213 482

[email protected]

mobile: +420 602 755 594

The catalogue i s in Czech only but we wouldbe more than happy to provide translation ofindividual lots. Telephone bidding from outside the Czech Republic is available forlots with calling price in excess of CZK 9 000,within Czech Republic in excess of CZK5 000. There is no limit on reserves.

4 Urban Vladislav"Pýthia", olej, 35 x 24(45 x 34) cm, 3 000 Kč

10 MTH "Kočí", 1905, olej73,5x52,5 (85,5 x 65) cm10 000 Kč

60 Thurner Gabriel"Děvčátko", olej na plátně55x46 (74x65) cm, 39 000 Kč

16 Weirauch Emil "Domky"1964, olej na plátně, 56 x 67 cm4 000 Kč

57 "Z nočního světa"akvarel, 88 x 62,5 cm(92,5 x 67) cm, 9 500 Kč

47 neurčeno "Drezura koní v cirkuse"1944, olej na lepence29,5 x 30 (43 x 43,5) cm, 19 000 Kč

48 Schneiderka Ludvík "Zátiší s ovocem"olej na kartonu, 28 x 34 (42 x 48) cm8 500 Kč

49 Boubín Karel "Podzimní ráno na Žižkově"1953, olej na překližce, 27 x 36 (39,5 x 48,5) cm4 500 Kč

58 Trnková Klára "Kouzelník"1987, litografie, 52 x 41 cm(70 x 59) cm, 2 500 Kč

87 Hýžová Jaroslava "Děti v zimě"1953, tempera, výřez 28,5 x 38 (48,5 x 58,5) cm2 500 Kč

92 Štětkář Karel "V bufetu"pastel, 64 x 94 (74,5 x 103,5) cm9 000 Kč

82 Garaj Laco "Trialog"1987, olej na desce, 69 x 57 cm 75 000 Kč

83 Garaj L. "Existenciálníportrét", 1987, akryl, 83x58(96 x 72) cm, 64 000 Kč

28 Metelák Luboš "Nápojová souprava Helena"MOSER, 11 x sklenice v-18,5 cm, 4x sklenice v-14,5 cma 1x sklenice v-16cm, 4 500 Kč

35, 39, 37 Vaculková Ida3x keramika, v–24, 47,5 a 25,5 cm1 300 Kč, 2 500 Kč a 2 300 Kč

61 Christ Leopold"Ve vánici", 1945, keramikav- cca 41 cm, 6 900 Kč

152 "Rodina", 1947patinovaná pálenáhlína, v-37 cm, 3 900 Kč

110 Kment F.v-68 cm3 500 Kč

118 stříbrné šitíčkoAg 800, 23,52 g btto1 800 Kč

62 Svoboda Jaroslav vázasklo hutní, sklárna Škrdlovicev-17 cm, 790 Kč

65 šestiosobní mocca souprava, porcelánJLS - J. LENHART’S ERBEN, konvice v-18 cm,cukřenka v-10 cm, šálek v-5 cm, 700 Kč

207 „Císař Džahangír a jeho žena Núr Džahán“mughalská malba, 17./18. století15 x 23,5 (29 x 37,5) cm, 78 000 Kč

217 mísa s víkem, pocínovaná měďDamašek, 19. st., v-17 cm, ∅ 32,5 cm8 000 Kč

30 konferenční stolekdřevo, 56 x 77 x 77 cm 4 000 Kč

29 psací stůl, ořechová dýhaleštěná i zadní strana – vhodný do volného prostoru80 x 160,5 x 81 cm, 12 000 Kč

69 odkládací stolekdřevo a mosaz, v-74 cmdeska 41 x 61 cm, 15 000 Kč

70 odkládací stolekdřevo a mosaz, v-74,5cm, ∅ 50 cm, 13 000 Kč

112 stolek, dřevo a sklozn. Jenő Mérő, Budapešťv- 67,5 cm, ∅ 70 cm, 23 000 Kč

31 luxusní lustr, mosaz,obecný kov, sklo, v- 120 cm∅ cca 90 cm, 12 000 Kč

67 lustr, mosaz, sklo,v- cca 77 cm, ∅ cca 48 cm5 900 Kč

all lots at www.aukcnidum.cz the week before the auction

Pl ease note that descriptions of lots published in this preview are shortened. The full cataloguewill be published at www.aukcnidum.czfacebook.com/Antikvity Art Aukce

Upozorňujeme, že popisy položek v tomto prospektu jsou výrazně zkráceny, úplný katalogvčetně kompletních popisů bude publikován nawww.aukcnidum.cz v týdnu před aukcí.

216 konvice, měďUzbekistán–Bucharav-28,5 cm, 14 000 Kč

212 nádoba „olla“, pálená hlínapředkolumbovská kultura Jalisco(3. st. př. n. l. – 3. st. n. l.), v-8 cm, 8 000 Kč

203helmová

maska AFRIKANAGO–

YORUBAdřevo

v-51 cm27 000 Kč

204helmová maska

„BWOOM“AFRIKA, Kuba, Kongo

v-31 (51) cm35 000 Kč

205„Objímající

se pár“erotická

dřevořezbajižní Pacifik

(patrně oblastŠalamounových

ostrovů či PapuaNová Guinea)

1.pol. 20. st.v-62cm

36 000 Kč

202"Sedící černoškas dítětem"dřevo, AFRIKAkmen YORUBA -MODRÉ OBDOBÍv-63 cm, 38 000 Kč

201 unikátní artefakt „Divadlo“AFRIKA, IBIBIO, Nigérie, dřevo, ozdoby z peří, 38 x 84 cm120 000 Kč

59 Hovorková Olga1901, olej, 81x43 cm(87x49) cm, 19 000 Kč

219 Reyhaneh Raei – stříbrný náhrdelníkIrán, Ag 925 a 940, perličky, 10,60 g bttoobvod 40,5 cm, 2 500 Kč

Recommended