+ All Categories

Date post: 07-Jul-2020
Category:
Upload: others
View: 4 times
Download: 0 times
Share this document with a friend
33
20. dubna 2017, 19 hodin > Hotel Hilton Old Town Praha K 10. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU AUKČNÍ KATALOG
Transcript
Page 1: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

20. dubna 2017, 19 hodin > Hotel Hilton Old Town Praha

K 10. AUKCI FOTOGRAFIÍ

PRO LEONTINKU

AUKČNÍ KATALOG

Page 2: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU

Aukce se uskuteční 20. dubna 2017 od 19 hodin v hotelu Hilton Old Town Praha z darů současných fotografů a laskavých mecenášů.

Výtěžek dražby bude rozdělen v grantovém řízení na jaře 2017 především na podporu dlouhodobých projektů, například Osobní asistence a Svítání,

více na www.nadaceleontinka.cz

Fotografie jsou k nahlédnutí na adrese Karlovarská 1104/14, Praha 6 na základě telefonické dohody na mobilním telefonu 724 055 118

v pracovní dny od 5. dubna do 19. dubna 2017 a před začátkem aukce 20. dubna 2017 od 18 hodin.

Page 3: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

Vážení příznivci a podporovatelé Nadace Leontinka,díky velkému projevu Vaší dobročinnosti se setkáváme u již jubilejní 10. aukce fotografií!

Nedošli bychom tak daleko bez důvěry a přízně všech umělců, kteří nám do aukce laskavě věnovali své fotografie, a proto hlavně jim a ostatním dárcům chci ze srdce poděkovat.

Děkuji za to, že se rozhodli podpořit ty, kteří jsou o pohled na krásná umělecká díla bohužel ochuzeni. Jsem hrdá, že se nám prostřednictvím devíti různých projektů daří stabilně

podporovat zrakově postižené od raného věku až k dosažení samostatnosti. Nadace Leontinka již více než 11 let plní své poslání v mnoha oblastech — snaží se o integraci zrakově

postižených mezi zdravé vrstevníky, podporu jejich aktivit a rozvoje.Tak, jako fotografie zachycuje určitý klíčový moment, snažíme se i my být u klíčových momentů

těch, kteří naši pomoc potřebují.

Zachovejte nám i nadále svou přízeň, za kterou vám za celý nadační tým Nadace Leontinka děkuji

Mgr. Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka, březen 2017

Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým se podařilo 10. aukci fotografií pro Leontinku uskutečnit.

Partneři:

Komunikační agentura:

Mediální partneři:

Page 4: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

Avenesian Garik (1959)Hráči z Buchary, 2010Rozměr: 38 x 27 cm, barevný tiskNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Beneš František (1878 — 1943)San Sebastian, 1929Rozměr: 43 x 33 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval majitel autorských práv MWOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčRámováno

5

Page 5: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

Beneš Marian (1975), Vojtěchovský Miroslav (1947)Depozitář muzea Škoda, 2011Rozměr: 56 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovali autoři, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 500 KčPřepravní adjustace

Bičáková Vlasta (1973)Na dosah, 7. 1. 2016 v PrazeRozměr: 30 x 20 cm, černobílá digitální fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

6

Bína Zdeněk (1980)Viola, nedatovánoRozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografie, digitální tiskNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

7

Page 6: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

Brunton Vladimír (1961)Bohumil Hrabal, 2015Rozměr: 30 x 40 cm, skenovaný originál — technika olejografie, pigmentový tisk na japonském ručním papířeNadaci věnoval autorOdhadní cena: 1 500 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

Březina Jan (1975)Osamělost, 2016Rozměr: 90 x 60 cm, pigmentový tisk na barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 3 000 KčRámováno

8 9

Bouzek Jaroslav (1977)Hora osudu (Mount Ngauruhoue, Nový Zéland), 2016Rozměr: 30 x 45 cm, barevná fotografie, digitální tiskNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Page 7: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

10

Bureš Milan (1986)Fotografie ze série Sevastopol, 2009Rozměr: 29 x 35 cm, barevný pigmentový tisk na barytovém papířeNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

11

Bucháček Karel (1932 — 2008)Bez názvu, 80. létaRozměr: 40 x 30 cm, Vintage Print — černobílá fotografieNadaci věnoval dědic RBOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 3 500 KčPřepravní adjustace

Bučina Ferdinand (1909 — 1994)Děvče z Pouti u sv. Antonínka, 1937Rozměr: 20 x 30 cm, sken a tisk na matný papírNadaci věnoval vnuk, správce autorských práv F. BučinyOdhadní cena: 4 900 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Cudlín Karel (1960)Václav Havel a Dalajláma, Praha, 2002Rozměr: 41 x 27 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Page 8: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

12

Drnek Jan William (1960)Děvčátko z Indie, Chatingsgarh, 2013Rozměr: 68 x 94 cm, digitální barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

13

Fišerová Milada (1980)Tereza in the bed, 2009Rozměr: 38 x 30 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Dezort Jovan (1934)Přístaviště lodiček na Slovanském ostrově, 1964Rozměr: 30 x 30 cm, černobílá fotografie, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Čížková Hana (1957)Untitled IRozměr: 32 x 47 cm, černobílá fotografie, barytová podložkaNadaci věnovala soukromá osoba, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Page 9: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

14 15

Hněvkovský Přemysl (1941)Demonstrace středoškoláků (11. 12. 1989, Praha)Rozměr: 30 x 40 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papír Nadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 2 000 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Hucek Miroslav (1934 — 2013)Treťjakovská galerie, 60. létaRozměr: 18 x 24 cm, černobílá fotografie Silver PrintNadaci věnovala správkyně autorských práv, signovánoOdhadní cena: 7 000 KčVyvolávací cena: 5 000 KčPřepravní adjustace

Hejzlar Jaroslav (1957)Spirála, 1999Rozměr: 70 x 100 cm, barevná fotografie, vytištěno technikou Frontier, nalepeno na podložce KapaNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 4 000 KčRámováno

Gil Ivo (1941)Karlův most, 1967Rozměr: 37,6 x 30 cm, černobílá fotografie dobováNadaci věnoval autor, signováno, dobové razítkoOdhadní cena: 20 000 KčVyvolávací cena: 6 000 KčPřepravní adjustace

Page 10: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

16 17

Jaroš Radek (1964) Nanga Parbat, 7 400 m, nedatovánoRozměr: 90 x 60 cm, černobílý tisk, nalepeno na podložce KapaNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 7 000 KčVyvolávací cena: 2 500 Kč

Jaroš Radek (1964) Karabina lezec, nedatovánoRozměr: 52 x 70 cm, barevný tisk, nalepeno na podložce KapaNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 7 000 KčVyvolávací cena: 2 500 Kč

Hucková Barbara (1964)Sea Life Scheveningen, Holandsko, 2002Rozměr: 42 x 25 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Janžura Petr (1961) Sevila III, nedatovánoRozměr: 25 x 25 cm, inkoustový tisk EpsonNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 Kč Vyvolávací cena: 2 500 KčRámováno

Page 11: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

18 19

Jung Rudolf (1954)Z cyklu Stromovka v Praze, 2009Rozměr: 27 x 17,8 cm, sken z negativu Kodak TriX, tisk EPSON na Photo Art papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 2 000 KčVyvolávací cena: 700 Kč Přepravní adjustace

Jetel Martin (1972)Česká Mona Lisa, 2009Rozměr: 15 x 20 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčRámováno

Václav Jirásek (1965)Milenci I, 1996Rozměr: 23 x 29 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 14 000 KčVyvolávací cena: 14 000 KčPřepravní adjustace

Page 12: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

20 21

Koutský Karel (1965)Na Janáčkově nábřeží, 1980Rozměr: 24 x 30 cm, čb. fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 1 500 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

Kavan Ondřej (1954)Bez názvu, nedatovánoRozměr: papír: 70 x 70 cm, obraz: 50 x 50 cm, inkoustový tisk, papír Hahnemuehle Photo Rag Bright White 310 gsmNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 18 000 KčVyvolávací cena: 15 000 Kč

Koliš Jiří (1953)Veslování 1, nedatovánoRozměr: 45 x 30 cm, paspartaNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 7 000 KčVyvolávací cena: 3 000 KčPasparta

Koliš Jiří (1953) Veslování 2, nedatovánoRozměr: 30 x 45 cm, čb. fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 7 000 KčVyvolávací cena: 3 000 KčPasparta

Page 13: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

22 23

Kozlík Vladimír (1953)Nepsaný vzkaz, 2007Rozměr: 59,5 x 41 cm, pigmentový tisk na fotografickém papířeNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 10 200 KčVyvolávací cena: 3 400 KčPřepravní adjustace

Koutský Karel (1965)Malá Chuchle, 2016Rozměr: 14 x 30 cm, čb. fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 1 500 Kč Vyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

Kozák Martin (1979) Srdce pro Martinu, 2016(Martina Sáblíková na MS v rychlobruslařském víceboji v Berlíně)Rozměr: 90 x 60 cm, barevný tisk s matnou laminací, nalepeno na podložce KapaNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Pavel Kozdas (1980)Quiet philharmonic, 2013Rozměr: 59,5 x 41 cm, pigmentový tisk na fotografickém papířeNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 990 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Page 14: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

24 25

Kratochvíl Michael (1967)Bez popisku, nedatovánoRozměr: 39 x 26 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

Křenek Michal (1984)Divák na stadionu Přátelství, 2013Rozměr: 45 x 30 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadovaná cena: 7 500 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

Křížek Míla (1959)Kaplička Panny Marie, Ústějov, Jižní Čechy, 2016Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadovaná cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

Kučera Jaroslav (1946)Labužník, Praha, Žižkov 2007Rozměr: 44,5 x 29,5 cm, černobílá fotografie, pigmentový tisk na papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 4 000 KčPřepravní adjustace

Page 15: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

26 27

Kula Vlastimil (1950)Tanec Valkýr, 2015Rozměr: 48 x 33 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadovaná cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Kyndrová Dana (1955)Popdkarpatská Rus, 1992/1995 II/X EARozměr: 36 x 25 cm, černobílá fotografie na barytovém papířeNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 14 000 KčVyvolávací cena: 5 000 KčPřepravní adjustace

Major Sládková Hana (1973)Nevěsta Charonova, 2003Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 300 KčPřepravní adjustace

Page 16: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

2928

Malý Antonín (1950)Bilbo, 2003Rozměr: 33 x 48 cm, autorský digitální tiskNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 3 000 KčPřepravní adjustace

Malý Antonín (1950)Psí víno, 2008 Rozměr: 33 x 48 cm, autorský digitální tiskNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 3 000 KčPřepravní adjustace

Malý Antonín (1950)Míša, 2008Rozměr: 48 x 33 cm, autorský digitální tiskNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 3 000 KčPřepravní adjustace

Page 17: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

30 31

Němec Václav (1965)Ze souboru „Forest“, 2015Rozměr: 36 x 36 cm, barevný pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Novotný Miloň (1930 — 1992)Děti, Praha 1980Rozměr: 30 x 40 cm, původní zvětšenina Gelatin Silver PrintNadaci věnovala Alena Novotná, revers opatřen popiskem autora s dobovým razítkemOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 4 500 KčPřepravní adjustace

Mikule Tomáš (1985)Letní slunovrat, 2016Rozměr: 40 x 32 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

Pastor Suzane (1952)White Hair Whisper, 2010Rozměr: 29,5 x 40 cm, archivní pigment na plátněNadaci věnoval sběratel, signováno a číslováno, edice č. 4/5Odhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

Page 18: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

32 33

Pospíšil W. Michael (1955)Bez názvu, nedatovánoRozměr: 46 x 30 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Ptáček Josef (1946)Vzpomínání, 2011Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografie, Light Jet (osvit)Nadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 1 500 Kč Přepravní adjustace

Ramešová Nikola (1988)Z cyklu „Pepi“, 2016Rozměr: 44 x 31 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Persan Ronald (1959)Ze soubor Skotsko, 2011Rozměr: 49 x 39 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 500 KčPřepravní adjustace

Page 19: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

34 35

Rasl Tomáš (1975) Jan Reich na Žofíně, 2001Rozměr: 18 x 24 cm, bromostříbrná fotografie z negativu, kontaktní kopieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 900 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Rambousek Robert (1975)Kitchenatack, nedatovánoRozměr: 45 x 30 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Page 20: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

36 37

Reiser Andrej (1949)Bez názvu, nedatovánoRozměr: 54 x 35 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Růžičková Hana (1969)Skála s kapličkou z muzikálu Mamma MiaAgios Ioannis, Skopelos, Řecko, 2016Rozměr: 45 x 30 cm, na matném fotopapíru, sign. autorkouNadaci věnovala autorka, fotografii na své náklady vyrobilo Graffis studio s.r.o.Odhadní cena: 6 000 Kč Vyvolávací cena: 2 000 Kč Přepravní adjustace

Růžičková Hana (1969)Tři borovice z muzikálu Mamma MiaÚtes Amarandos, Skopelos, Řecko, 2016Rozměr: 45 x 30 cm, na matném fotopapíru, sign. autorkouNadaci věnovala autorka, fotografii na své náklady vyrobilo Graffis studio s.r.o.Odhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Page 21: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

38 39

Sejkot Roman (1963)Hommage to Drtikol and Newton, 2001Rozměr: 36 x 46 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 7 000 Kč Vyvolávací cena: 3 000 Kč Přepravní adjustace

Sejkot Roman (1963)Girland, 29. 6. 1997Rozměr: 21 x 29 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 500 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Sejkot Roman (1963)Towar, 1999Rozměr: 21 x 29 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 500 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Page 22: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

4140

Sommer JiříPavlač, 70. létaRozměr: 28 x 29 cm, černobílá fotografie, Vintage PrintNadaci věnováno z pozůstalosti MH, na zadní straně dobové razítkoOdhadní cena: 2 000 Kč Vyvolávací cena: 1 000 Kč Přepravní adjustace

Svobodová Lucie (1967)V jednom kole, 2010Rozměr: 40 x 40 cm, digitální tiskNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 4 500 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Singer Filip (1980)Dva muži v Lisabonu, 2015Rozměr: 39 x 27 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 1 500 KčPřepravní adjustace

Skoupilová Petra (1944)Dotek, 1983Rozměr: 49 x 32 cm, černobílá fotografie, zvětšenina na bromostříbrný papírNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 2 500 KčRámováno

Page 23: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

42 43

Souralová Veronika (1968)Medvěd hnědý — národní park Katmai, Aljaška, 2014Rozměr: 42 x 25 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 2 500 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

Sýkora Viktor (1966) Studie v šarlatové I, 2016Rozměr: 50 x 70 cm, fotografie na klasickém fotografickém papíruNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 3 000 KčPřepravní adjustace

Sýkora Viktor (1966) Studie v šarlatové II, 2016Rozměr: 50 x 70 cm, fotografie na klasickém fotografickém papíruNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 3 000 KčPřepravní adjustace

Page 24: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

Sýkorová Daniela (1941)Po povodních na Dunaji, 1965Rozměr: 30 x 24 cm, černobílá fotografie — Vintage PrintNadaci věnováno z pozůstalosti MH, na zadní str. dobové razítkoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč Přepravní adjustace

Šibík Jan (1963)Ze seriálu Přijímač, 70. létaRozměr: 30 x 24 cm, černobílá fotografie — Vintage PrintNadaci věnováno z pozůstalosti MH, na zadní str. dobové razítkoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

4544

Šimánek Vít (1973)Rio de Janeiro, 2016Rozměr: 60 x 40 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč Přepravní adjustace

Page 25: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

Škácha Oldřich (1941 — 2014)Dagmar Havlová a Václav Havel, nedatováno (cca. 2010)Rozměr: 30 x 40 cm, černobílé dobové foto na umělé podložceNadaci věnováno z pozůstalosti autora, opatřeno aut. štítkemOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 5 000 KčPřepravní adjustace

Škácha Oldřich (1941 — 2014)Václav Havel u své kanceláře, 2003Rozměr: 40 x 30 cm, černobílé dobové foto na umělé podložceNadaci věnováno z pozůstalosti autora, signováno a opatřeno autorským štítkemOdhadní cena: 15 000 KčVyvolávací cena: 10 000 KčPřepravní adjustace

4746

Page 26: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

Thoma Zdeněk (1938)Bez názvu, 70. létaRozměr: 24 x 30 cm, černobílá fotografie — Vintage PrintNadaci věnováno z pozůstalosti MH, na zadní str. dobové razítkoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

Tondl Jiří (1950)Podvečer na periferii 1973, z cyklu „Leningrad 70. let“Rozměr: 40,4 x 25,5 cm, autorizovaný reprint 2013, signováno tužkou s razítkemNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 500 KčVyvolávací cena: 1 200 KčPřepravní adjustace

49

Šťastný AndrejKůň, 70. létaRozměr: 22 x 28 cm, čb. fotografie — Vintage PrintNadaci věnováno z pozůstalosti MH, na zadní str. dobové razítkoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

Štreit Jindřich (1946)Dívka na dece, nedatovánoRozměr: 33 x 25 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 4 000 KčPřepravní adjustace

48

Page 27: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

51

Vano Robert (1948)Nude, 2001Rozměr: 30 x 20 cm, digitální tisk, Canon Glossy Photo PaperNadaci věnoval autor, dobové razítkoOdhadní cena: 20 000 Kč Vyvolávací cena: 8 000 KčPřepravní adjustace

Tušl Nikolas (1989)Zuzana Stivínová v Pustině, 2016Rozměr: 30 x 21 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 3 000 KčPřepravní adjustace

Tušl Nikolas (1989)Václav Neužil v seriálu Svět pod hlavou, 2016Rozměr: 30 x 21 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 3 000 KčPřepravní adjustace

50

Page 28: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

Všetečka Jiří (1937 — 2016)Srpen 1968, PrahaRozměr: 29 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 5 000 KčPřepravní adjustace

5352

Vostárek Josef (1980)Nechranice, 2014Rozměr: 25 x 36,5 cm, černobílá fotografie na barytovém papířeNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 1 500 KčVyvolávací cena: 600 Kč Přepravní adjustace

Virt Robert (1966)Deštníky, 2016Rozměr: 30 x 40 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papír Nadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Virt Robert (1966)Jitka Válová v roce v 2011Rozměr: 30 x 40 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Page 29: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

Wágner Martin (1980)Vesnice starověrců, Burnij, Sibiř, 2009Rozměr: 43 x 25 cm, pigmentový tisk na archivní barytový papírNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 200 KčPřepravní adjustace

Žitný Vladimír (1925)Zimní ulice, 70. létaRozměr: 30 x 21 cm, černobílá fotografie — Vintage PrintNadaci věnováno z pozůstalosti MH, na zadní straně dobové razítkoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 KčPřepravní adjustace

54 55

Vykulilová Alena (1953)Vlaďka, 1975Rozměry: 40 x 29,5 cm, Vintage PrintNadaci věnoval sběratel, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 000 KčPřepravní adjustace

Všetečka Jiří (1937 — 2016)Karlův most, povodeň 2002Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 5 000 KčPřepravní adjustace

Page 30: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

56

Kalendář PIRELLI, 2004

Italský výrobce pneumatik PIRELLI urazil se svým věhlasným kalendářem dlouhou cestu — od pouhého propagačního materiálu až k dílu, na němž spolupracují světové foto-grafické špičky a přední celebrity, a jež patří mezi nejcennější sběratelské kousky.Historie kalendáře sahá až do roku 1964, v každém ročníku objevují umělecké akty známých hereček a modelek. Prvním, kdo odstartoval éru renomovaných autorů kalendáře, byl dvorní fotograf skupiny Beatles Robert Freeman.

Kalendář PIRELLI pro rok 2004 (číslo série 23451) je plný snových výjevů, expresivních zářivých barev a abstraktního designu. Mezinárodně uznávaný fotograf Nick Knight se rozhodl porušit zaběhnuté formy chápání ženské sexuality okem muže, a pro inspiraci si šel přímo za fotografovanými ženami. „Požádal jsem je o jejich nápady,“ říká, „a pak jsem je demonstroval. Jejich reakce byly neuvěřitelně rozmanité, od velmi pasivních k velmi dominantním.“Speciální technikou „rozpouštění“ fotografií, kdy každý záběr má perfektně zaostřené místo a ostatní je spíše jen „obtaženo“, jsou zachyceny osobnosti jako Björk, Catherine Deneuve, Marianne Faithfull, Courtney Love, Aimee Mullins, Isabell Rossellini, Liv Tyler...

Ročník 2004 se v Česku vydražil za 117 000 KčVyvolávací cena: 23451 KčJiné ročníky se ale vyšplhaly až k půl milionu korun.

Page 31: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA A PRAVIDLA AUKCE:

1. Nadace Leontinka, Karlovarská 1104/14, 161 00 Praha 6, IČ: 27378179 provádí veřejnou dobrovolnou dražbu podle ustanovení zákona č. 26/2000 Sb. o veřejných dražbách. Aukce proběhne dne 20. 4. 2017 v 19,00 hod. v hotelu Hilton Old Town Praha.2. Dražební předměty jsou označeny a popsány včetně nejnižšího podání (vyvolávací cena) v aukčním katalogu, který je přílohou a nedílnou součástí této dražební vyhlášky. Položky budou draženy v pořadí uvedeném v katalogu.3. Dražebník (licitátor) vyvolává položky v pořadí uvedeném v katalogu, se stručným popisem a nejnižším podáním. Po vyvolání položky mohou dražitelé činit příhozy viditelným zvednutím dražebního čísla. Dražba trvá, pokud dražitelé činí příhozy. O pořadí příhozů rozhoduje licitátor.

Okamžitá dražební cena — příhoz:do 2 000 Kč 200 Kč2 000 – 10 000 Kč 500 Kčnad 10 000 Kč 1 000 Kč

5. K vydražené ceně není účtována žádná provize.6. Vydražitel je povinen uhradit cenu dosaženou vydražením v hotovosti, platební kartou nebo bankovním převodem po skon-čení aukce, nejpozději však (po dohodě s dražebníkem) do pěti kalendářních dnů ode dne konání dražby. V případě neuhrazení ceny vydražitelem ve stanovené lhůtě zruší dražebník bezodkladně příklep, čímž se položka stane nevydraženou.

7. Vydražené předměty budou vydražiteli vydány na místě konání ihned po zaplacení ceny nebo v Nadaci Leontinka, Karlovarská 1104/14, 161 00 Praha 6 na základě potvrzení o zaplacení ceny, v pěti dnech následujících po dražbě (po–pá, 9–17 hodin).

8. Účastník dražby může dražit i bez své osobní přítomnosti na základě písemné plné moci, kterou zmocní dražebníka k jeho zastoupení v aukci. Tato plná moc musí obsahovat položky katalogu, jejích přesný popis, vyvolávací cenu a nákupní limit, za který je zmocněný oprávněn předměty vydražit. Dražení po telefonu je možné pouze na základě písemné plné moci a ústní dohody s dražebníkem nejpozději 1 den před aukcí.

9. Registrace dražitelů je možná nejdříve 1 hodinu před aukcí na místě jejího konání. Účastník dražby je povinen doložit svou totožnost pomocí občanského průkazu či cestovního pasu, zapsat se do seznamu účastníků dražby a podepsat čestné prohlášení, že není osobou vyloučenou z dražby podle zákona č 26/2000 Sb.

Nadace Leontinka, Karlovarská 1104/14, 163 00 Praha 6, tel: 235 097 637, fax 235 097 622, www.nadaceleontinka.cz

PLNÁ MOC K ZASTUPOVÁNÍ PŘI DRAŽBĚ:

Pověřuji dražebníka, aby mne zastupoval v dražbě konané dne 20. 4. 2017 v hotelu Hilton Old Town Praha, a dražil za mne následující položky až do výše uvedených limitů:

Jméno autora:

Název položky:

Vyvolávací cena: Limit:

Zavazuji se, že uhradím cenu dosaženou vydražením ve lhůtách stanovených v dražební vyhlášce.

jméno a příjmení:

adresa:

telefon: mobil:

e-mail:

datum narození:

číslo OP/pasu, vydal:

Čestně prohlašuji, že nejsem osobou vyloučenou z dražby podle zákona č.26/2000 Sb.

V Praze 2017

podpis:

Page 32: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

SMLOUVA O PROVEDENÍ DRAŽBY PO TELEFONU:

Tímto prohlašuji, že se chci po telefonu zúčastnit dobrovolné veřejné dražby pořádané Nadací Leontinka na žádost vlastníků dražených předmětů dne 20. 4. 2017 v hotelu Hilton Old Town Praha.

Po telefonu chci dražit následující položky:

Jméno autora:

Název položky:

Vyvolávací cena: Limit:

Nadace Leontinka, Karlovarská 1104/14, 161 00 Praha 6,tel: 235 097 637, IČ: 27378179, www.nadaceleontinka.cz

jméno a příjmení:

adresa:

telefon: mobil:

e-mail:

datum narození:

číslo OP/pasu, vydal:

V Praze 2017

podpis:

Budete kontaktováni přibližně 4 položky před těmi, které chcete dražit.

Page 33: AUKČNÍ KATALOG K 10. AUKCI ... - nadace leontinka · AUKČNÍ KATALOG. FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU ... Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým

Aukce je pořádána Nadací LeontinkaRealizace katalogu: Alba Design Press s. r. o.

Pasparty: Čvancara a HouskaTisk a vazba: FPS Repro s.r.o.

Recommended