+ All Categories

Date post: 18-Mar-2021
Category:
Upload: others
View: 0 times
Download: 0 times
Share this document with a friend
4
výběr z nabídky / preview 73. aukce starožitností, obrazů a umění v Brně Brno – Neděle 29.5.2011 od 11.00 73nd Brno Auction of Antiques and Art Brno - Sunday 29th May 2011 at 11am všechny položky na www.aukcnidum.cz Celkem je v nabídce cca 300 položek, z toho cca 200 tvoří obrazy všech technik, kresby a grafiky, ostatní jsou sběratelské a umělecké předměty a bibliofilie. In total there are cca 300 lots included in the auc- tion of which cca 200 are paintings, drawings and prints and cca 100 are art objects, collecta- bles and rare books. Prohlídka: čtvrtek 15-17 hodin, pátek a sobota 10-17 hodin, neděle od 9 hodin Viewing: Thursday 3pm-5pm, Friday and Saturday 10am-5pm, Sunday from 9am Brno, Jílová 2 [email protected] 100Janoušek František, olej, 43,5 x 72 cm, 390 000 Kč 90Jíra Josef olej, 40 x 50 cm, 75 000 Kč 97Husáriková Jindra olej, 60 x 80 cm, 24 000 Kč 81Urban B. S. olej, 58 x 80 cm, 27 500 Kč 14Rittstein Michael lito, 53,5 x 38cm, 4000 Kč 98Janeček Ota olej,73 x 54 cm, 79 000 Kč JARNÍ AUKCE - BRNO 99Smetana Jan olej, 70 x 96 cm, 89 000 Kč 86Hůrka Otakar olej, 35,5 x 50,5 cm, 16 000 Kč 128Multrus Josef olej, 51 x 70 cm, 19 000 Kč 84Dvorský Bohumír olej, 33,5 x 71,5 cm, 54 000 Kč 88Wünsche Vilém olej, 33,5 x 45,5 cm, 26 000 Kč 85Procházka Josef olej, 35 x 49 cm, 67 500 Kč 82Procházka Jaro akvarel, 46,5 x 64 cm, 19 500 Kč 101Kalvoda Alois olej, 60 x 100 cm, 240 000 Kč 105neurčeno olej, 71 x 54 cm 16 000 Kč 106Niko (?) olej, 52 x 41 cm 15 000 Kč 102Bigot Trophime „Petr zapírá Krista“ olej, 105 x 125 cm, 340 000 Kč 91Drtikol František olej, 22,5 x 30 cm, 18 000 Kč 60Řehořek František olej, 68,2 x 104,3 cm, 25 000 Kč 232Babraj Konrád bronz, v. 43cm, 19 000 Kč
Transcript
Page 1: JARNÍ AUKCE - BRNO · 2011. 5. 19. · 29.5.2011 od 11.00 hod. Jílová 2, Brno prohlídka aukčních položek v místě konání aukce: čtvrtek 26.5. 15 – 17 hod pátek 27.5.

výběr z nabídky / preview

73. aukce starožitností, obrazů a umění v BrněBrno – Neděle 29.5.2011 od 11.00

73nd Brno Auction of Antiques and ArtBrno - Sunday 29th May 2011 at 11am

všechny položky na www.aukcnidum.cz

Celkem je v nabídce cca 300 položek, z toho cca200 tvoří obrazy všech technik, kresby a grafiky,ostatní jsou sběratelské a umělecké předměty a bibliofilie.

In total there are cca 300 lots included in the auc-tion of which cca 200 are paintings, drawingsand prints and cca 100 are art objects, collecta-bles and rare books.

Prohlídka: čtvrtek 15-17 hodin, pátek a sobota 10-17 hodin, neděle od 9 hodinViewing: Thursday 3pm-5pm, Friday and Saturday 10am-5pm, Sunday from 9am

Brno, Jílová [email protected]

100–Janoušek František, olej, 43,5 x 72 cm, 390 000 Kč

90–Jíra Josef olej, 40 x 50 cm, 75 000 Kč

97–Husáriková Jindra olej, 60 x 80 cm, 24 000 Kč

81–Urban B. S. olej, 58 x 80 cm, 27 500 Kč

14–Rittstein Michael lito, 53,5 x 38cm, 4000 Kč

98–Janeček Ota olej,73 x 54 cm, 79 000 Kč

J A R N Í A U K C E - B R N O

99–Smetana Jan olej, 70 x 96 cm, 89 000 Kč

86–Hůrka Otakar olej, 35,5 x 50,5 cm, 16 000 Kč

128–Multrus Josef olej, 51 x 70 cm, 19 000 Kč

84–Dvorský Bohumír olej, 33,5 x 71,5 cm, 54 000 Kč

88–Wünsche Vilémolej, 33,5 x 45,5 cm, 26 000 Kč

85–Procházka Josef olej, 35 x 49 cm, 67 500 Kč

82–Procházka Jaro akvarel, 46,5 x 64 cm, 19 500 Kč

101–Kalvoda Alois olej, 60 x 100 cm, 240 000 Kč

105–neurčeno olej, 71 x 54 cm16 000 Kč

106–Niko (?) olej, 52 x 41 cm15 000 Kč

102–Bigot Trophime„Petr zapírá Krista“ olej, 105 x 125 cm, 340 000 Kč

91–Drtikol František olej, 22,5 x 30 cm, 18 000 Kč

60–Řehořek František olej, 68,2 x 104,3 cm, 25 000 Kč

232–Babraj Konrád bronz, v. 43cm, 19 000 Kč

Page 2: JARNÍ AUKCE - BRNO · 2011. 5. 19. · 29.5.2011 od 11.00 hod. Jílová 2, Brno prohlídka aukčních položek v místě konání aukce: čtvrtek 26.5. 15 – 17 hod pátek 27.5.

03 –Bílkovský František kombinovaná technika, 25 x 19,5 cm, 1 500 Kč

04 –neurčeno olej, 28 x 39,5 cm 2 000 Kč

05 –Oškera Josef olej, 26 x 35,5 cm 1 800 Kč

06 –Slezák Miloš litografie, 37 x 60 cm690 Kč

08 –Wellner Karel lept, 26 x 19,5 cm700 Kč

09 –Vondrouš Jan C. lept, 31 x 24,5 cm800 Kč

10 –Z Uherského Hradiště, E. Irany akvarel, 28 x 37 cm 2 500 Kč

11 –nesignováno olej, 25 x 35 cm 1 800 Kč

12 –Procházka Oldřich olej, 33 x 44 cm 2 500 Kč

13 –Rotter L. olej, 48 x 65 cm2 500 Kč

15 –Navrátil František komb. technika, 57 x 44 cm 3 500 Kč

19 –Liesler Josef kombinovaná technika, 24 x 33 cm 5 000 Kč

23 –"Adina Mandlová" fotografie, 13,5 x 8,5 cm1 500 Kč

24 –Svitek pro štěstí 11 x 455 cm1 200 Kč

25 –cloisonné3 000 Kč

26 –Flakónek kov, v-6cm 2 700 Kč

27 –cloisonnév-8cm, průměr 31cm 7 900 Kč

28 –Schránka - přívěsek kost, 8 x 6,2 cm2 700 Kč

29 –keramikav-4cm, průměr 19cm 5 800 Kč

31 –Vějíř 900 Kč

35 –bronz, kámenv-48cm 29 000 Kč

36 –Hodinky kapesní zn. LANCO, kov∅ 4,5cm, 2 800 Kč

38 –keramikaprůměr 16,5cm 200 Kč

39 –keramikaprůměr 19,5cm 200 Kč

40 –Zrcadla párová v-26cm 9 400 Kč

41 –"Olomoucké věže" Mašata Radko pastel, 34,5 x 77 cm 790 Kč

44 –Netík Miroslav akvarel, 40 x 57,5 cm4 500 Kč

45 –Netík Miroslav akvarel, 40 x 57 cm 4 500 Kč

46 –Ochrymčuk Leonid tempera, 33 x 40,5 cm 4 500 Kč

48 –Pánek Miroslav tuš, 61,5 x 31 cm 2 000 Kč

54 –Duša Ferdiš akvarel, 36,8 x 43,2 cm 8 000 Kč

55 –nesignováno olej, 55 x 68,2 cm 12 000 Kč

56 –Coreth Maria olej, 80,3 x 110,5 cm 15 000 Kč

57 –nesignováno olej, 92 x 120 cm 15 000 Kč

59 –nesignováno olej, 27 x 31 cm7 000 Kč

61 –porcelán IMARIv-7,5cm, 21 x 21 cm3 900 Kč

62–dóza, sklo MOSERv-6,5cm, průměr 11cm 1 200 Kč

64 –porcelán VÍDEŇv-13cm, průměr 25cm 8 000 Kč

69 –sklov-11,5cm, průměr 20,5cm 1 300 Kč

83 –Karas Karel olej, 51 x 70 cm 24 000 Kč

87 –Daněk - Sedláček F. olej, 36 x 50 cm 25 000 Kč

89 –Wünsche Vilém kombinovaná technika, 18,5 x 57 cm 19 500 Kč

94 –Velčovský Josef litografie, 35 x 25 cm2 500 Kč

92 –Teissig Karel tuš, 50,5 x 23 cm5 000 Kč

51–Ochrymčuk Leonid olej, 47,5 x 61 cm 4 500 Kč

58 –nesignováno olej, 32 x 26 cm10 000 Kč

Page 3: JARNÍ AUKCE - BRNO · 2011. 5. 19. · 29.5.2011 od 11.00 hod. Jílová 2, Brno prohlídka aukčních položek v místě konání aukce: čtvrtek 26.5. 15 – 17 hod pátek 27.5.

95–Šerých Jaroslav grafika, 48,5 x 32 cm3 500 Kč

103–Hegenbarth Josef olej, 100 x 140 cm 29 000 Kč

104–Koudelka Josef (Joža) olej, 70 x 50 cm 3 900 Kč

107–Teissig Karel tuš, 40 x 27 cm8 000 Kč

108–Liesegang Helmut olej na desce, 20,5 x 27 cm55 000 Kč

109–Raskova Darina olej-tempera, 35 x 28 cm 7 800 Kč

110–neznámý autor olej, 45 x 63,5 cm 38 500 Kč

111–Eberl Francois Zdenek olej, 34,5 x 51,5 cm36 000 Kč

112–neznámý autor olej, 40 x 47,5 cm38 000 Kč

113–Horáková-Helclová L.olej, 65 x 50 cm19 000 Kč

114–Hofman Karel olej, 45,5 x 64,5 cm 16 000 Kč

115–neznámý autor olej, 25 x 50 cm 18 500 Kč

116–Micke olej, 35 x 45 cm 19 500 Kč

117–Ullmann Josef olej, 52 x 70 cm75 000 Kč

118–Wiesner Richard olej, 55 x 74 cm15 000 Kč

119–"Sv. Florian" nesignovánoolej, 32,5 x 24 cm4 500 Kč

120–Špála Václav akvarel, 57 x 47 cm49 000 Kč

121–Bělský František olej na dřevě, 80,5 x 120,5 cm24 000 Kč

122–Ikona, nesignováno tempera, 26 x 17,5 cm 4 000 Kč

123–Řehořek František akvarel, 42,5 x 36,5 cm 4 000 Kč

129–Jílek Jan olej, 34 x 68,5 cm6 500 Kč

130–Procházka Josef olej, 52 x 74 cm 19 000 Kč

131–Černovická Luisa olej, 66 x 76 cm 12 000 Kč

132–Kraus Vilém kresba, 29 x 42,3 cm5 000 Kč

134–Konůpek Jan lept, 34 x 24 cm 1 800 Kč

135–Rudolf Pavel dřevoryt, 29,4 x 40 cm 1 200 Kč

139–Petříček Adolf lept, 23 x 24,5 cm700 Kč

140–nesignováno olej, 25 x 41,5 cm 26 700 Kč

163–Konůpek Jan litografie, 45,5 x 31 cm750 Kč

165–Konůpek Jan lept, 27,5 x 20,5 cm400 Kč

166–Konůpek Jan lept, 24,5 x 30,5 cm400 Kč

168–Konůpek Jan lept, 29 x 23 cm350 Kč

173–Jelínek František Antonín olej, 21,2 x 30,5 cm6 000 Kč

174–nesignováno olej, 85 x 69,5 cm9 900 Kč

175–Krasický Marcel olej, 75,5 x 56,2 cm 12 000 Kč

176–Myslivec František olej, 50 x 52,5 cm 5 500 Kč

178–Müller O. olej, 69 x 55 cm 6 800 Kč

180–Konečný B. olej, 102 x 131 cm12 000 Kč

181–Milobronz, mramorv-37,5cm, 3 400 Kč

182–Chipazug H. (?)bronz, mramorv-35cm, 3 800 Kč

184–skloMOSER, v-19cm 3 400 Kč

185–Ulrich J.bronz, slonovina, mramor, v-8,5cm, ∅ 12cm, 8 800 Kč

191–sklov-26cm 500 Kč

192–sklov-24,5cm 550 Kč

193–sklov-12cm, průměr 22,5cm 500 Kč

194–sklov-10cm, d-35,5cm 400 Kč

201 –nesignováno olej, 58,5 x 50 cm 8 500 Kč

202–neurčeno olej, 45 x 36 cm 2 500 Kč

212–Černý Aleš olej, 36 x 86,4 cm1 500 Kč

127–Řehořek František akvarel, 43 x 32 cm 3 500 Kč

all lots at www.aukcnidum.cz

Page 4: JARNÍ AUKCE - BRNO · 2011. 5. 19. · 29.5.2011 od 11.00 hod. Jílová 2, Brno prohlídka aukčních položek v místě konání aukce: čtvrtek 26.5. 15 – 17 hod pátek 27.5.

Úplný katalog publikován na/Full catalogue published at:w w w . a u k c n i d u m . c z AAA s.r.o. - BRNO, Jílová 2

213–Bezděk František kresba tuší, 33,5 x 85,5 cm1 500 Kč

215–Pukl Vladimír lept, 32,2 x 38,9 cm 900 Kč

241–neurčeno tisk, 25,5 x 18,5 cm 3 000 Kč

249–"Kladenská ulička" Jelínek Vladimír olej 54,5 x 39,5 cm, 2 900 Kč

253–Materna Václav olej, 55,5 x 69 cm 6 000 Kč

261–Schiestl Karl olej, 65 x 82,5 cm 25 000 Kč

262–Lolek Stanislav akvarel, 16,5 x 21,5 cm4 900 Kč

263–Lolek Stanislav olej, 19,5 x 29 cm 19 000 Kč

265–Lauterbach Julius olej, 55 x 65 cm16 000 Kč

266–neznámý autor olej, 60 x 50 cm 45 000 Kč

267–Gavlas Antonín olej, 27 x 37 cm 11 000 Kč

268–Švabinský Max kresba uhlem, 44 x 36 cm 5 500 Kč

269–Tannenberg J. olej, 33,5 x 26 cm3 500 Kč

270–Tannenberg J. olej, 33,5 x 26 cm3 500 Kč

271–Šerých Jaroslav lept, 16 x 12 cm2 500 Kč

272–Šturz Stanislav monotyp, 48 x 32 cm 900 Kč

273–Líbal František olej, 20 x 24 cm 5 500 Kč

275 –Frankl Franz Xaver olej, 53,5 x 73 cm 9 000 Kč

276–Toyen - Čermínová M. grafika, 24 x 15,5 cm8 000 Kč

277–Toyen - Čermínová M. grafika, 24 x 15,5 cm8 000 Kč

280 –Beneš Vlastimil olej, 53 x 60 cm 8 000 Kč

283–Zrzavý Jan litografie, 41 x 48 cm 32 000 Kč

284–Strnková Pavlína olej-tempera, 50 x 69,5 cm 5 500 Kč

264–Knüpfer Beneš pastel, 80 x 65 cm 59 000 Kč

217–Bouda Cyril litografie, 26 x 34,5 cm2 000 Kč

218–Stelzer olej, 69 x 49 cm 5 500 Kč

219–neurčeno tempera, 52,5 x 70,5 cm3 900 Kč

254–Haprač tempera, 29x 38,5 cm600 Kč

256–Švabinský Max litografie, 23,5 x 18 cm2 000 Kč

279–Beneš Vlastimil olej, 35 x 46 cm 7 000 Kč

73. aukce v Brně – neděle29.5.2011 od 11.00 hod.Jílová 2, Brno

prohlídka aukčních položekv místě konání aukce:

čtvrtek 26.5. 15 – 17 hodpátek 27.5. 10 – 17 hodsobota 28.5. 10 – 17 hodneděle 29.5. 9 – 11 hod

informace ve všechprodejnách společnosti:

- BRNO – Jílová 2, tel. +420 543 213 482,fax +420 543 330 362

- OSTRAVA – Českobratrská 19,tel. +420 596 127 199

- PRAHA – Vinohradská 38,tel. +420 224 322 418, +420 224 323 218

[email protected]: 602 555 363, 602 755 594

Dražení po telefonu je možné u položeks vyvolávací cenou nad 5 000 Kč v rámci ČR(z ostatních zemí nad 9 000 Kč), písemné limity bez omezení.

73rd Brno Auction – Sunday 29th May 2011 at 11 amJílová 2, Brno

viewing of auction lotsat the same address:

Thursday 26.5. 3pm – 5pmFriday 27.5. 10am – 5pmSaturday 28.5. 10am – 5pmSunday 29.5. 9am – 11am

informationat all AAA´s showrooms:

[email protected]: +420 602 755 594

The catalogue i s in Czech only but we would be more than happy to provide translation of indiviual lots. Telephone bidding from outside the Czech Republic is available forlots with calling price in excess of CZK 9.000,within Czech Republic in excess of CZK5.000. There is no limit on reserves.

286–Líbal František olej, 20 x 55,7 cm4 600 Kč

285–Šteffel Josef olej-tempera, 41 x 27 cm 2 500 Kč

290 –Mervart Augustin kresba tužkou, 22 x 32,4 cm 1 200 Kč

300–Štěpánek Vladimír olej, 39 x 84 cm 6 500 Kč

Recommended