výběr z nabídky / preview
73. aukce starožitností, obrazů a umění v BrněBrno – Neděle 29.5.2011 od 11.00
73nd Brno Auction of Antiques and ArtBrno - Sunday 29th May 2011 at 11am
všechny položky na www.aukcnidum.cz
Celkem je v nabídce cca 300 položek, z toho cca200 tvoří obrazy všech technik, kresby a grafiky,ostatní jsou sběratelské a umělecké předměty a bibliofilie.
In total there are cca 300 lots included in the auc-tion of which cca 200 are paintings, drawingsand prints and cca 100 are art objects, collecta-bles and rare books.
Prohlídka: čtvrtek 15-17 hodin, pátek a sobota 10-17 hodin, neděle od 9 hodinViewing: Thursday 3pm-5pm, Friday and Saturday 10am-5pm, Sunday from 9am
Brno, Jílová [email protected]
100–Janoušek František, olej, 43,5 x 72 cm, 390 000 Kč
90–Jíra Josef olej, 40 x 50 cm, 75 000 Kč
97–Husáriková Jindra olej, 60 x 80 cm, 24 000 Kč
81–Urban B. S. olej, 58 x 80 cm, 27 500 Kč
14–Rittstein Michael lito, 53,5 x 38cm, 4000 Kč
98–Janeček Ota olej,73 x 54 cm, 79 000 Kč
J A R N Í A U K C E - B R N O
99–Smetana Jan olej, 70 x 96 cm, 89 000 Kč
86–Hůrka Otakar olej, 35,5 x 50,5 cm, 16 000 Kč
128–Multrus Josef olej, 51 x 70 cm, 19 000 Kč
84–Dvorský Bohumír olej, 33,5 x 71,5 cm, 54 000 Kč
88–Wünsche Vilémolej, 33,5 x 45,5 cm, 26 000 Kč
85–Procházka Josef olej, 35 x 49 cm, 67 500 Kč
82–Procházka Jaro akvarel, 46,5 x 64 cm, 19 500 Kč
101–Kalvoda Alois olej, 60 x 100 cm, 240 000 Kč
105–neurčeno olej, 71 x 54 cm16 000 Kč
106–Niko (?) olej, 52 x 41 cm15 000 Kč
102–Bigot Trophime„Petr zapírá Krista“ olej, 105 x 125 cm, 340 000 Kč
91–Drtikol František olej, 22,5 x 30 cm, 18 000 Kč
60–Řehořek František olej, 68,2 x 104,3 cm, 25 000 Kč
232–Babraj Konrád bronz, v. 43cm, 19 000 Kč
03 –Bílkovský František kombinovaná technika, 25 x 19,5 cm, 1 500 Kč
04 –neurčeno olej, 28 x 39,5 cm 2 000 Kč
05 –Oškera Josef olej, 26 x 35,5 cm 1 800 Kč
06 –Slezák Miloš litografie, 37 x 60 cm690 Kč
08 –Wellner Karel lept, 26 x 19,5 cm700 Kč
09 –Vondrouš Jan C. lept, 31 x 24,5 cm800 Kč
10 –Z Uherského Hradiště, E. Irany akvarel, 28 x 37 cm 2 500 Kč
11 –nesignováno olej, 25 x 35 cm 1 800 Kč
12 –Procházka Oldřich olej, 33 x 44 cm 2 500 Kč
13 –Rotter L. olej, 48 x 65 cm2 500 Kč
15 –Navrátil František komb. technika, 57 x 44 cm 3 500 Kč
19 –Liesler Josef kombinovaná technika, 24 x 33 cm 5 000 Kč
23 –"Adina Mandlová" fotografie, 13,5 x 8,5 cm1 500 Kč
24 –Svitek pro štěstí 11 x 455 cm1 200 Kč
25 –cloisonné3 000 Kč
26 –Flakónek kov, v-6cm 2 700 Kč
27 –cloisonnév-8cm, průměr 31cm 7 900 Kč
28 –Schránka - přívěsek kost, 8 x 6,2 cm2 700 Kč
29 –keramikav-4cm, průměr 19cm 5 800 Kč
31 –Vějíř 900 Kč
35 –bronz, kámenv-48cm 29 000 Kč
36 –Hodinky kapesní zn. LANCO, kov∅ 4,5cm, 2 800 Kč
38 –keramikaprůměr 16,5cm 200 Kč
39 –keramikaprůměr 19,5cm 200 Kč
40 –Zrcadla párová v-26cm 9 400 Kč
41 –"Olomoucké věže" Mašata Radko pastel, 34,5 x 77 cm 790 Kč
44 –Netík Miroslav akvarel, 40 x 57,5 cm4 500 Kč
45 –Netík Miroslav akvarel, 40 x 57 cm 4 500 Kč
46 –Ochrymčuk Leonid tempera, 33 x 40,5 cm 4 500 Kč
48 –Pánek Miroslav tuš, 61,5 x 31 cm 2 000 Kč
54 –Duša Ferdiš akvarel, 36,8 x 43,2 cm 8 000 Kč
55 –nesignováno olej, 55 x 68,2 cm 12 000 Kč
56 –Coreth Maria olej, 80,3 x 110,5 cm 15 000 Kč
57 –nesignováno olej, 92 x 120 cm 15 000 Kč
59 –nesignováno olej, 27 x 31 cm7 000 Kč
61 –porcelán IMARIv-7,5cm, 21 x 21 cm3 900 Kč
62–dóza, sklo MOSERv-6,5cm, průměr 11cm 1 200 Kč
64 –porcelán VÍDEŇv-13cm, průměr 25cm 8 000 Kč
69 –sklov-11,5cm, průměr 20,5cm 1 300 Kč
83 –Karas Karel olej, 51 x 70 cm 24 000 Kč
87 –Daněk - Sedláček F. olej, 36 x 50 cm 25 000 Kč
89 –Wünsche Vilém kombinovaná technika, 18,5 x 57 cm 19 500 Kč
94 –Velčovský Josef litografie, 35 x 25 cm2 500 Kč
92 –Teissig Karel tuš, 50,5 x 23 cm5 000 Kč
51–Ochrymčuk Leonid olej, 47,5 x 61 cm 4 500 Kč
58 –nesignováno olej, 32 x 26 cm10 000 Kč
95–Šerých Jaroslav grafika, 48,5 x 32 cm3 500 Kč
103–Hegenbarth Josef olej, 100 x 140 cm 29 000 Kč
104–Koudelka Josef (Joža) olej, 70 x 50 cm 3 900 Kč
107–Teissig Karel tuš, 40 x 27 cm8 000 Kč
108–Liesegang Helmut olej na desce, 20,5 x 27 cm55 000 Kč
109–Raskova Darina olej-tempera, 35 x 28 cm 7 800 Kč
110–neznámý autor olej, 45 x 63,5 cm 38 500 Kč
111–Eberl Francois Zdenek olej, 34,5 x 51,5 cm36 000 Kč
112–neznámý autor olej, 40 x 47,5 cm38 000 Kč
113–Horáková-Helclová L.olej, 65 x 50 cm19 000 Kč
114–Hofman Karel olej, 45,5 x 64,5 cm 16 000 Kč
115–neznámý autor olej, 25 x 50 cm 18 500 Kč
116–Micke olej, 35 x 45 cm 19 500 Kč
117–Ullmann Josef olej, 52 x 70 cm75 000 Kč
118–Wiesner Richard olej, 55 x 74 cm15 000 Kč
119–"Sv. Florian" nesignovánoolej, 32,5 x 24 cm4 500 Kč
120–Špála Václav akvarel, 57 x 47 cm49 000 Kč
121–Bělský František olej na dřevě, 80,5 x 120,5 cm24 000 Kč
122–Ikona, nesignováno tempera, 26 x 17,5 cm 4 000 Kč
123–Řehořek František akvarel, 42,5 x 36,5 cm 4 000 Kč
129–Jílek Jan olej, 34 x 68,5 cm6 500 Kč
130–Procházka Josef olej, 52 x 74 cm 19 000 Kč
131–Černovická Luisa olej, 66 x 76 cm 12 000 Kč
132–Kraus Vilém kresba, 29 x 42,3 cm5 000 Kč
134–Konůpek Jan lept, 34 x 24 cm 1 800 Kč
135–Rudolf Pavel dřevoryt, 29,4 x 40 cm 1 200 Kč
139–Petříček Adolf lept, 23 x 24,5 cm700 Kč
140–nesignováno olej, 25 x 41,5 cm 26 700 Kč
163–Konůpek Jan litografie, 45,5 x 31 cm750 Kč
165–Konůpek Jan lept, 27,5 x 20,5 cm400 Kč
166–Konůpek Jan lept, 24,5 x 30,5 cm400 Kč
168–Konůpek Jan lept, 29 x 23 cm350 Kč
173–Jelínek František Antonín olej, 21,2 x 30,5 cm6 000 Kč
174–nesignováno olej, 85 x 69,5 cm9 900 Kč
175–Krasický Marcel olej, 75,5 x 56,2 cm 12 000 Kč
176–Myslivec František olej, 50 x 52,5 cm 5 500 Kč
178–Müller O. olej, 69 x 55 cm 6 800 Kč
180–Konečný B. olej, 102 x 131 cm12 000 Kč
181–Milobronz, mramorv-37,5cm, 3 400 Kč
182–Chipazug H. (?)bronz, mramorv-35cm, 3 800 Kč
184–skloMOSER, v-19cm 3 400 Kč
185–Ulrich J.bronz, slonovina, mramor, v-8,5cm, ∅ 12cm, 8 800 Kč
191–sklov-26cm 500 Kč
192–sklov-24,5cm 550 Kč
193–sklov-12cm, průměr 22,5cm 500 Kč
194–sklov-10cm, d-35,5cm 400 Kč
201 –nesignováno olej, 58,5 x 50 cm 8 500 Kč
202–neurčeno olej, 45 x 36 cm 2 500 Kč
212–Černý Aleš olej, 36 x 86,4 cm1 500 Kč
127–Řehořek František akvarel, 43 x 32 cm 3 500 Kč
all lots at www.aukcnidum.cz
Úplný katalog publikován na/Full catalogue published at:w w w . a u k c n i d u m . c z AAA s.r.o. - BRNO, Jílová 2
213–Bezděk František kresba tuší, 33,5 x 85,5 cm1 500 Kč
215–Pukl Vladimír lept, 32,2 x 38,9 cm 900 Kč
241–neurčeno tisk, 25,5 x 18,5 cm 3 000 Kč
249–"Kladenská ulička" Jelínek Vladimír olej 54,5 x 39,5 cm, 2 900 Kč
253–Materna Václav olej, 55,5 x 69 cm 6 000 Kč
261–Schiestl Karl olej, 65 x 82,5 cm 25 000 Kč
262–Lolek Stanislav akvarel, 16,5 x 21,5 cm4 900 Kč
263–Lolek Stanislav olej, 19,5 x 29 cm 19 000 Kč
265–Lauterbach Julius olej, 55 x 65 cm16 000 Kč
266–neznámý autor olej, 60 x 50 cm 45 000 Kč
267–Gavlas Antonín olej, 27 x 37 cm 11 000 Kč
268–Švabinský Max kresba uhlem, 44 x 36 cm 5 500 Kč
269–Tannenberg J. olej, 33,5 x 26 cm3 500 Kč
270–Tannenberg J. olej, 33,5 x 26 cm3 500 Kč
271–Šerých Jaroslav lept, 16 x 12 cm2 500 Kč
272–Šturz Stanislav monotyp, 48 x 32 cm 900 Kč
273–Líbal František olej, 20 x 24 cm 5 500 Kč
275 –Frankl Franz Xaver olej, 53,5 x 73 cm 9 000 Kč
276–Toyen - Čermínová M. grafika, 24 x 15,5 cm8 000 Kč
277–Toyen - Čermínová M. grafika, 24 x 15,5 cm8 000 Kč
280 –Beneš Vlastimil olej, 53 x 60 cm 8 000 Kč
283–Zrzavý Jan litografie, 41 x 48 cm 32 000 Kč
284–Strnková Pavlína olej-tempera, 50 x 69,5 cm 5 500 Kč
264–Knüpfer Beneš pastel, 80 x 65 cm 59 000 Kč
217–Bouda Cyril litografie, 26 x 34,5 cm2 000 Kč
218–Stelzer olej, 69 x 49 cm 5 500 Kč
219–neurčeno tempera, 52,5 x 70,5 cm3 900 Kč
254–Haprač tempera, 29x 38,5 cm600 Kč
256–Švabinský Max litografie, 23,5 x 18 cm2 000 Kč
279–Beneš Vlastimil olej, 35 x 46 cm 7 000 Kč
73. aukce v Brně – neděle29.5.2011 od 11.00 hod.Jílová 2, Brno
prohlídka aukčních položekv místě konání aukce:
čtvrtek 26.5. 15 – 17 hodpátek 27.5. 10 – 17 hodsobota 28.5. 10 – 17 hodneděle 29.5. 9 – 11 hod
informace ve všechprodejnách společnosti:
- BRNO – Jílová 2, tel. +420 543 213 482,fax +420 543 330 362
- OSTRAVA – Českobratrská 19,tel. +420 596 127 199
- PRAHA – Vinohradská 38,tel. +420 224 322 418, +420 224 323 218
[email protected]: 602 555 363, 602 755 594
Dražení po telefonu je možné u položeks vyvolávací cenou nad 5 000 Kč v rámci ČR(z ostatních zemí nad 9 000 Kč), písemné limity bez omezení.
73rd Brno Auction – Sunday 29th May 2011 at 11 amJílová 2, Brno
viewing of auction lotsat the same address:
Thursday 26.5. 3pm – 5pmFriday 27.5. 10am – 5pmSaturday 28.5. 10am – 5pmSunday 29.5. 9am – 11am
informationat all AAA´s showrooms:
[email protected]: +420 602 755 594
The catalogue i s in Czech only but we would be more than happy to provide translation of indiviual lots. Telephone bidding from outside the Czech Republic is available forlots with calling price in excess of CZK 9.000,within Czech Republic in excess of CZK5.000. There is no limit on reserves.
286–Líbal František olej, 20 x 55,7 cm4 600 Kč
285–Šteffel Josef olej-tempera, 41 x 27 cm 2 500 Kč
290 –Mervart Augustin kresba tužkou, 22 x 32,4 cm 1 200 Kč
300–Štěpánek Vladimír olej, 39 x 84 cm 6 500 Kč