+ All Categories

Date post: 04-Mar-2021
Category:
Upload: others
View: 0 times
Download: 0 times
Share this document with a friend
25
21. listopadu 2011, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU
Transcript
Page 1: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

21. listopadu 2011, 19 hodin > Hotel Intercontinental Praha

AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ

PRO LEONTINKU

Page 2: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU

Aukce se uskuteční 21. listopadu 2011 od 19 hodin v hotelu Intercontinental Praha, ve spolupráci s aukční síní artkunst s. r. o., (galerie 5. patro),

Myslíkova 9, Praha 1, www.artkunst.cz z darů současných fotografů a laskavých mecenášů.

Výtěžek dražby bude rozdělen v grantovém řízení na jaře 2012 především na podporu dlouhodobých projektů, například Osobní asistence a Svítání.

Fotografie jsou k nahlédnutí na základě telefonické dohody na mobilním telefonu 724  055 118 na adrese Karlovarská 114, Praha 6 od 15. 11. 2011

Aukce je podporována Magistrátem hl. m. Prahy, záštitu převzal primátor hl. města Prahy.

Page 3: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým se podařilo 6. aukci fotografií pro Leontinku uskutečnit.

Partneři:

Komunikační agentura:

Mediální partneři:

Vážení příznivci Nadace Leontinka, již pošesté se setkáváme při benefiční aukci fotografií.

Šest let není vlastně dlouhá doba, děti v tomto věku jdou obvykle do první třídy.Přesto si myslím, že v mnoha ohledech se dá šestiletá práce v nadaci nazvat

během na dlouhou trať. Všech běžců dlouhých tratí si hluboce vážím. Je důležité vědět, že neběžíte sami, máte společný cíl a můžete se na sebe navzájem

spolehnout. Víte, že cíl je hodně daleko a už od začátku s tím počítáte. Dlouhá trať přináší překážky. Musíme se učit rozložit si tempo, vypilovat techniku, spojit síly a dovednosti,

pečlivě si rozložit síly i dech, abyste trasu zvládli. Je nutné být velice rozvážný, neplýtvat velkými slovy. Vítězstvím je v tomto případě dlouhodobý partnerský vztah těch,

kteří se navzájem znají a respektují se. Takto cítím i zavazující partnerství našich spolupracovníků, partnerů, fotografů, kteří věnují fotografie do benefiční aukce a všech

podpůrců, kteří důvěřují práci nadace. Zachovejte nám i nadále svou přízeň.Děkuji vám, že „běžíte“ s námi.

Mgr. Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka, listopad 2011

Page 4: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 001Avanesian Garik (1959)Hráči z Buchary, 2010Formát: 30 x 40 cmTechnika: barevná fotografieOdhadní cena: 7 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 002Beneš Marian (1975)Bohemian National Hall I, NY, 2003Rozměr: 46 x 43 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 12 000 KčVyvolávací cena: 4 000 Kč

5

Page 5: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 003Bína Antonín (1957)Rovensko, 2001Rozměr: 40 x 28 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 1 600 Kč

Kat. č. 004Bína Antonín (1957)Womad, 2001Rozměr: 47 x 31 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 500 Kč

6

Kat. č. 005Březina Jan (1975)Islandský sen, nedatovánoRozměr: 60 x 35 cm, digitální fotografie, tištěná a kašírovaná na kapa deskuNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 25 000 KčVyvolávací cena: 7 000 Kč

Kat. č. 006Bučina Ferdinand (1909–1994)Parník na Labi, nedatováno (40. léta ?)Rozměr: 25 x 25 cm, ušlechtilý černobílý světlostálý pigmentový tisk na matném papířeNadaci věnoval Tomáš Rasl, nesignovánoOdhadní cena: 7 900 KčVyvolávací cena: 2 900 Kč

7

Page 6: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 007Dezort Jovan (1934)Orba s kravami na Cezavách v Židlochovicích, 50. létaRozměr: 40 x 30 cm , černobíla fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

Kat. č. 008Dostál František (1938)Dvojice, 1978Rozměr:25 x 39 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 300 Kč

8

Kat. č. 009Dostál František (1938)Zima v Praze, 1982Rozměr: 28 x 38 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 300 Kč

Kat. č. 010Drnek William Jan (1960)Zrcadlení, 2005Rozměr: 60 x 60 cm, barevný tisk HP Design JetNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

9

Page 7: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 011Dvořáková Alena (1970) — Fišer Viktor (1967)Přírodní lázně Petrioli (Itálie), 2009, z projektu VODARozměr: 45 x 30 cm, černobílá fotografie, BW light Jet printNadaci věnovali autoři, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 5 000 Kč

Kat. č. 012Fišer Jaroslav (1965)Artista z cyklu Veteše, 2010Rozměr: 40 x 60 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena 2 700 Kč

10

Kat. č. 013Fišerová Milada (1980)Balet, 2008Rozměr: 28 X 28 cm, technika Van DykeNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 2 000 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

Kat. č. 014Gil Ivo (1941)Portrét z ulice, 1966Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 500 KčVyvolávací cena: 1 500 Kč

11

Page 8: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 015Glos Hynek (1973), Pinkas Martin (1973)X-PORTRAIT, Jiří Ježek, cyklista, 2010Rozměr: 40 x 40 cm, digitální roentgenové snímkyNadaci věnovali autoři, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 016Glos Hynek (1973), Pinkas Martin (1973)X-PORTRAIT, Anna Kulíšková, alpské lyžování, 2010Rozměr: 40 x 40 cm, digitální roentgenové snímkyNadaci věnovali autoři, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

12

Kat. č. 017Heller Jiří (1957)Praha zmalovaná ze souboru 1988–1992Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 2 700 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

Kat. č. 018Hlavica Robert (1973)Sloni, 2008Rozměr: 60 x 90 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 9 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

13

Page 9: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 019Hucek Miroslav (1934)Paříž, 1966Rozměr: 24 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 15 000 KčVyvolávací cena: 7 000 Kč

Kat. č. 020Hucková Barbara (1964)Neratovice, 1997Rozměr: 24 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

14

Kat. č. 021Chrapek Zdeněk (1948)Staré auto, 1969Rozměr: 28 x 28 cm, bromostříbrná černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 022Chrapek Zdeněk (1948)Vojanovy sady, 2001Rozměr: 28 x 28 cm, bromostříbrná černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

15

Page 10: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 023Jung Rudolf (1954)Gábina, z cyklu Avirilky — Fragmenty, 4/10, 2008Rozměr: 16,5 x 23,5 cm, kalotypie na barytu Foma-ChamoisNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 14 000 KčVyvolávací cena: 4 600 Kč

Kat. č. 024Kavan Ondřej (1954)Bez názvu, 2009Rozměr: 69 x 90cm, velikost papíru 79 x 10 cm, inkoustový tisk — papír Hehnemuehle — Photo Rag, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 20 000 KčVyvolávací cena: 8 000 Kč

16

Kat. č. 025Koliš Jiří (1953)Ondřej Synek, 2010Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 7 000 KčVyvolávací cena: 4 000 Kč

Kat. č. 026Krist Tomáš (1973)Skokan na MS v Liberci, 2009Rozměr: 60 x 42, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

17

Page 11: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 027Kula Vlastimil (1950)Indián, 2010Rozměr: 50 x 40 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 2 500 Kč

Kat. č. 028Mancová-Pechová Margita (1948)Bez názvu, 1988Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena 3 300 Kč

18

Kat. č. 029Major Sládková Hana (1973)Kámen a voda, 2002Rozměr: 30 x 45 cm, barevná, Nikon FM2Nadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena: 1 300 Kč

Kat. č. 030Malý Antonín (1950)Dogs and cats 1, 2011Rozměr: 33 x 48 cm, art printNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

19

Page 12: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 031Malý Antonín (1950)Dogs and cats 2, 2011Rozměr: 33 x 48 cm, art printNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 032Malý Antonín (1950)Dogs and cats 3, 2011Rozměr: 33 x 48 cm, art printNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

20

Kat. č. 033Pohribný JanSisyfos, z cyklu Andělé, 2010Rozměr: 48 x 26 cm, pigmentový tisk, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 9 000 KčVyvolávací cena: 7 000 Kč

Kat. č. 034Rambousek Robert (1975)Mezi nebem a zemí, 2009Rozměr: 100 x 66 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 20 000 KčVyvolávací cena: 7 000 Kč

21

Page 13: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 035Rasl Tomáš (1975)Nohy, 1994Rozměr: 24 x 30 cm, ušlechtilý černobílý světlostálý pigmentový tisk na matném papířeNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 900 KčVyvolávací cena: 1 900 Kč

Kat. č. 036Růžičková Hana (1969)Čiré vody u Sun Islandu, Maledivy, 2004Rozměr: 30 x 21 cm, barevná fotografie tištěná, laminovanáNadaci věnovala autorka, signovánoTechnika: sken kinofilmu, foceno Canon 300VOdhadní cena: 1 800 KčVyvolávací cena: 600,- Kč

22

Kat. č. 037Saudek Jan (1935)Mirka, 1988Rozměr: 30 x 40 cm, klasická fotografie na bromo-stříbrném papíře, kolorovanáNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 60 000 KčVyvolávací cena: 20 000 Kč

Kat. č. 038Saudková Sára (1967)Duha, 2009Rozměr: 30 x 40 cm, klasická fotografie na bromo-stříbrném papíře, kolorovanáNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 15 000 KčVyvolávací cena: 5 000 Kč

23

Page 14: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 039Skoupilová Petra (1944)Polední slunce, 1984Rozměr: 57 X 37 cm, černobílá bromostříbrná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 11 000 KčVyvolávací cena: 4 000 Kč

Kat. č. 040Souralová Veronika (1968)Japonští školáci v chrámu Todaidži ve městě Nara, 2010Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 5 000 KčVyvolávací cena: 1 500 Kč

24

Kat. č. 041Steinbach Jiří (1972)Oculus Mundi, 2011Rozměr: 40 x 40 cm, digitální barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 1 500 KčVyvolávací cena: 700 Kč

Kat. č. 042Stiburek Lubomír (1957)Rašeliniště SOOS (ze souboru Imaginativní krajiny), 2010Rozměr: 50 x 70 cm, fotoplátno na rámu, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 7 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

25

Page 15: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 043Stránská Lucie (1951)Dalího krajina v Bolívii 2011Rozměr: 30 x 40 cm, barevná digitální fotografie Nadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 7 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

Kat. č. 044Sýkora Viktor (1966)Bez názvu, 2011Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7Nadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 7 000 KčVyvolávací cena: 2 300 Kč

26

Kat. č. 045Sýkora Viktor (1966)Křídla, 2011Rozměr: 50 x 60 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7Nadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 7 000 KčVyvolávací cena: 2 300 Kč

Kat. č. 046Škácha Oldřich (1941)Václav Havel a Barack Obama, 2009Rozměr: 24 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 8 000 KčVyvolávací cena: 3 000 Kč

27

Page 16: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 047Štreit JindřichLidé Vítkovska, 2009Rozměr: 32 x 46 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 15 000 KčVyvolávací cena: 5 000 Kč

Kat. č. 048Thoma ZdeněkTibetská noc, 1991Rozměr: 30 x 41 cm, barevná fotografie na kapěNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

28

Kat. č. 049Turek Jiří (1965)Princess, 2004/2008Rozměr: 59 x 42 cm, archivní epson printNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 25 000 KčVyvolávací cena: 8 000 Kč

Kat. č. 050Ulrych Petr (1965)Private rehearsal, 2007, limit. s. 1/5rozměr: 90 x 55 cm, fotopapír na kapě, UV laminace, kovový rám NielsenNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 24 000 KčVyvolávací cena: 9 000 Kč

29

Page 17: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 051Vano Robert (1948)Bon voyage, Cannes 2000Rozměr: černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 4 000 Kč

Kat. č. 052Vasiljeva Natalja (1966)Malva, 2004Rozměr: 27 x 27 cm, bromostříbrná černobílá fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

30

Kat. č. 053Vasiljeva Natalja (1966)Slunečnice, 2004Rozměr: 27 x 27 cm, bromostříbrná černobílá fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 054Virt Robert (1966)Vinice Lanzarote, 2008Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 3 000 KčVyvolávací cena: 1 000 Kč

31

Page 18: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Kat. č. 055Všetečka Jiří (1937)Karlův most v mlze, 1996Rozměr: 50 x 50 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 10 000 KčVyvolávací cena: 5 000 Kč

Kat. č. 056Wágner Martin (1980)Bez názvu, 2008Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 6 000 KčVyvolávací cena: 1 700 Kč

32

Kat. č. 057Zach Jiří — Georgo (1972)Přátelství na celý životRozměr: 45 x 30 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoOdhadní cena: 4 000 KčVyvolávací cena 1 000 Kč

33

Page 19: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

O autorech:

AAvanesian Garik (1959)Fotograf a vydavatel, již 16 let žije a působí v Praze. V roce 2006 získal titul EFIAP. Vydává časopis PhotoArt a knihy z foto tematikou.www.garikavanesian.com

BBína Antonín (1957)Absolvoval Institut výtvarné fotografie. Je členem AF ČR. Od roku 1991 profesionální fotograf. Ve svých volných pracích preferuje dokumentární černobílou fotografií. Spolupracuje s celostátně působícími vydavatelstvími a periodiky. Více na www.antoninbina.eu

Beneš Marian (1975)Vystudoval FAMU, držitel Fulbrightova stipendia pro postgraduální studium v USA. Absolvent International Center of Photography v New Yorku, kde byl také vyučujícím asistentem, Je pedagogem na odborných školách zaměřených na reklamu a fotografii.

Březina Jan (1975)Fotograf, lektor institutu digitální fotografie a vášnivý cestovatel, který se ve své tvorbě snaží zachytit krásy našeho světa a sdílet je s ostatními prostřednictvím své tvorby.Více na www.pictureman.eu

Bučina Ferdinand (1909—94)Byl kameramanem a fotografie ho provázela jeho obrazovým vnímáním. Fotografoval přírodu a život lidí.

DDezort Jovan (1934)Člen Asociace profesionálních fotografů ČR a Syndikátu novinářů ČR.Absolvent Střední průmyslové školy grafické v Praze oboru fotografie pracoval v letech 1960 až 1975 jako redaktor — fotoreportér ČTK, následně v časopisu Vlasta. Léta už je ve svobodném povolání. Získal za svou práci řadu ocenění např. Zlatou pečeť na World Press Photo v Haagu (1970) atd. Mapoval festival Pražské jaro, třicet let mezinárodní hudební soutěž Concertino Praga. Více na www.dezortfoto.cz

Dostál František (1938)Jeho fotografický pohled na svět, na jeho neuvěřitelné analogie a náhodné situace jsou jakýmsi navázáním na Roberta Doisneau či Elliota Erwita. Do svých fotografií vkládá humorné asociace avšak v jeho tvorbě jsou zastoupeny i hlubší sondy do života konce tisíciletí.

Drnek Jan William (1960)Původem technický kybernetik, dnes především fotograf a cestovatel. Špičkový odborník na color managment a velkoplošný tisk. Fotografie si sám zpracovává, tiskne a adjustuje. Publikuje fotky na výstavách, v cestovatelských časopisech a knihách. Více na www.jwd.cz

Dvořáková Alena (1970) a Fischer Viktor (1967)Absolventi FAMU, publikují černo-bílé fotografie na rozhraní dokumentu a subjektivní fotografie. Držitelé patnácti cen Czech Press Photo, vystavují doma i v zahraničí. Zastupuje je Leica Gallery Prague a Pražský dům fotografie. Členové agentury Choiceimages.Více na www.afisphoto.com

Page 20: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

FFišer Jaroslav (1965)Absolvent FAMU, 1994 –2002 odborný asistent na VŠUP. Uspořádal více než 20 samostatných výstav např. v Curychu, Mnichově, Praze; účastnil se více než 40 kolektivních výstav např. v Praze, Klenové, Amsterdamu, Curychu, Chicagu. Jeho fotografie jsou zastoupeny v soukromých a veřejných  sbírkách např. Victoria & Albert Museum, Londýn; Stiftung fur die fotografie/Kunsthaus, Curych; Uměleckoprůmyslové muzeum, Praha. Více na www.studiofiser.cz

Fišerová Milada (1980)Absolventka umělecko-řemeslné školy v Praze. Pracovala jako modelka a fotografka v Paříži. Nyní pracuje jako fotografka v Praze.Více na www.miladafiserova.com

GGil Ivo (1941)Dokumentární fotograf. Věnuje se dlouhodobým projektům. Spoluzakladatel Národního muzea fotografie v Jindřichově Hradci. Zabývá se též kurátorskou činností.

Glos Hynek (1973)Narozen v Praze. Fotografování se profesionálně věnuje od 21 let. V současnosti pracuje pro časopis EURO. Více na www.hynekglos.cz

HHeller Jiří (1957)Fotograf, provozovatel internetového serveru Galerie WWG.CZ, publicista a hráč na didgeridoo. Ve fotografické tvorbě se věnuje zejména záběrům přírody, detailům i panoramatické tvorbě. Tuto tvorbu v poslední době doplňuje aplikací zrcadlení na snímky přírodní, noční, jiné… Více na www.heller.cz, www.wwg.cz

Hlavica Robert (1973)Narozen ve Valašském Meziříčí. Fotografuje především volně žijící zvířata.Snímky pořizuje digitálním fotoaparátem.Převážná část jeho fotografií je z České republiky a Slovenska. Publikuje v časopisech s loveckou a mysliveckou tématikou. Více na http://hlavica.cz/foto/

Hucek Miroslav (1934)Jeho tvorba se profiluje již od doby, kdy nastoupil na FAMU — obor kamera. V roce 1960 začíná spolupracovat s týdeníkem Mladý svět a vytvořil jeho obrazovou „tvář“ v 60. a 70. létech. Soustřeďuje se na žánrové výjevy ze života. Uspořádal řadu samostatných výstav a vydal několik autorských fotografických publikací. Je zastoupen v českých i světových muzeích a soukromých sbírkách. Více na http://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_Hucek

Hucková Barbara(1964)Absolventka FAMU. Pracovala jako fotografka ve svobodném povolání a věnovala se aktivitám spojeným s výstavní a nakladatelskou činností. Realizovala několik publikací o Praze.

CHChrapek Zdeněk (1948)Fotografuje svět vážné hudby více než 40 let. Svoji pozornost zaměřuje s oblibou na dirigentský portrét. Spolupracuje s MHF Pražské jaro, Českou filharmonií a dalšími hudebními institucemi. Měl řadu samostatných výstav.

JJung Rudolf (1954)Fotografovat začal v 16 letech. Dnes se věnuje figurální fotografii (Sochy a létavci), uměl. portrétu, dokumentuje nenápadné změny města Prahy (Vnější a vnitřní periferie Prahy), letecké fotografii. Od roku 1995 v České televizi jako vedoucí fotooddělení. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR a od března 2008 i členem SVU Mánes. Více na www.rudolfjung.eu

KKrist Tomáš (1973)Absolvent FTVS UK, s fotografováním začal na střední škole. Od roku 1995 profesionální fotograf, v současné době pracující v Lidových novinách. Více na www.tomaskrist.net

Kula Vlastimil (1950)Na konci 60. let byl, jak se říká „on the road“ v USA, po návratu studoval na FAMU dokumentární fotografii. Získal řadu zkušeností jako reklamní a divadelní fotograf. Vydal monografii v nakladatelství Taschen.

Koliš Jiří (1953)Od 90. let působí jako volný fotograf zaměřený převážně na sportovní fotografii. Zdokumentoval řadu olympiád a prestižních sportovních soutěží. Zvláštní pozornost věnuje lednímu hokeji, golfu, veslování a fotografování pod vodou. Podílel se na vydání řady fotografických publikací a knih. Více na www.kolis.cz

MMajor–Sládková Hana (1973)Fotografuje od dětství, profesionálně pak od roku 1992. Je členkou AF ČR. V současné době se ve své tvorbě věnuje portrétní, svatební a koncertní fotografií. Její srdeční disciplínou je fotografie tance, kterému se sama aktivně věnuje. Vystavuje po celé ČR. Více na www.hanas.cz

Malý Antonín (1950)Od 1973 působí jako samostatný fotograf, věnuje se propagační a reklamní fotografii, fotografii do interiéru a od počátku devadesátých let také užité grafice. Klasickou černobílou a barevnou fotografii často dotváří

ručním kolorováním, americkou retuší a i digitálně. Pravidelně vystavuje doma i v zahraničí. Více na www.antoninmaly.cz

Mancová-Pechová Margita (1948)Fotografka slovenského původu. Vystudovala fotografii na FAMU. Má za sebou celou řadu samostatných výstav v ČR, na Slovensku a v zahraničí. Kromě fotografie se věnuje ilustracím, designu a volným obrazovým kreacím vycházejícím z fotografie. Více na www.antoninmaly.cz

PPinkas Martin (1973)Od roku 1997 profesionálně fotografuji, 1998 –2002 pro MF DNES, 2003 až dosud pro ekonomický týdeník EURO.

Pohribný Jan (1961)Od roku 1986 pracuje jako fotograf-výtvarník a pedagog (od roku 2000 pravidelně působí ve Finsku), absolvent FAMU. Významný představitel landscape fotografie. Realizoval více než 40 samo- statných výstav. Je zastoupen ve význam-ných světových sbírkách. Více na www.pohribny.cz

Page 21: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

RRambousek Robert (1975)Absolvent FAMU. Praxe v několika denících a časopisech. Žije a pracuje v Praze. V profesionální tvorbě realizuje projekty ze všech oborů fotografie, od reklamy, portrétu, módy, až po reportáž a dokument. Od roku 2009 průběžně vzniká cyklus „Mezi nebem a zemí“. Více na www.robertrambousek.com

Rasl Tomáš (1975)Absolvoval FAMU. Ve své vlastní tvorbě zobrazuje převážně pustá a hrdá místa v krajině. V roce 2002– 03 fotografoval portréty politických vězňů pro Galerii Langhans. Je členem skupiny Český Dřevák. Více na www.tomasrasl.com

Růžičková Hana (1969)Specializuje se na cestovatelskou fotografii a související autorskou činnost. Mnoho let se profesionálně zabývala organizováním veletrhů a výstav. Od roku 2005 se plně věnuje cestovatelské fotografii a další autorské tvorbě. Více informací o autorce, její nabídce a tvorbě naleznete na www.photoexpo.cz

SSaudek Jan (1935) Je světově nejznámějším českým fotografem současnosti s více než 400 samostatnými výstavami po celém světě. Je zastoupen ve všech prestižních světových muzeích a uměleckých galeriích. Více na www.saudek.com

Saudková Sára (1967)Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Jako asistentka Jana Saudka se právě u něj seznámila s taji fotografie. Autorka aktivně a soustředěně fotografuje od roku 1999. Věnuje se výhradně volné tvorbě. Více na www.saudek.com

Skoupilová Petra (1944)V roce 1963 se vyučila fotografkou. Zpočátku se věnovala především fotografování portrétů, později přibyla móda. Na počátku 80. let našla své hlavní téma — ženu a ženský svět. V současné době se zaměřuje na akty. Realizuje výstavy po celé ČR. Více na www.petraskoupilova.com

Souralová Veronika (1968)Pro autorku je typická makrofotografie a tvorba koláží. Pořizuje ucelené celky ze života hmyzu, který popularizuje mezi veřejností formou výstav a obrazových publikací. V Roztokách u Prahy provozuje fotografickou galerii Academic. Více na www.veronikasouralova.cz

Steinbach Jiří (1972)Povoláním lékař (anesteziolog). První fotografické pokusy v 15ti letech. Více se fotografování věnuje od roku 2006. Další zájmy — komponování hudby, historie, umění.

Stiburek Lubomír (1957)Je fotograf a kameraman. Zpočátku jej zajímala především dokumentární fotografie, několik let také spolupracoval jako fotograf s chebským divadlem. Později se začal věnovat fotografování památek, měst a přírody ČR. Kromě toho jej láká také výtvarná fotografie, výsledkem toho jsou výstavní soubory krajin a aktů. Více na www.czfoto.cz

Sýkora Viktor (1966)Jeho hlavní fotografická témata jsou vědecká fotografie a divadelní fotografie. Nezávislý fotograf, vystavuje v ČR i v zahraničí, spolupracoval s National Geographic Magazíne. HYPERLINK “http://www.viktorphoto.eu/”http://www.viktorphoto.eu/

ŠŠkácha Oldřich (1941)Vystudoval fotografii na Státní grafické škole v Praze. Pracoval jako fotoreportér pro řadu československých a zahraničních vydavatelství. Od roku 1990 pracoval jako fotograf na volné noze pro Kancelář prezidenta republiky. Zabývá se fotografováním osobností českého politického a kulturního života. Více na www.skacha-foto.com

Štreit Jindřich (1946)Je členem Sdružení Q Brno, Spolku olomouckých výtvarníků, Aktivu volné fotografie při pražském domě fotografie a Umělecké besedy v Praze. Pedagogicky působil na FAMU a od roku 1994 vyučuje

na Institutu tvůrčí fotografie. Pracuje mezinárodně na dokumentárních projektech. Více na www.jindrichstreit.cz

TThoma Zdeněk (1938)Významný český fotograf, publicista a cestovatel. Napsal čtyři cestopisy čerpající z toulek po Asii. Je autorem fotografií v mnoha reprezentativních publikacích zabývajících se orientální kulturou. Intenzivně se věnuje i výstavní činnosti. Jeho ucelené soubory fotografií byly vystaveny ve více než 70 galeriích a muzeích v České republice, Slovensku, Polsku, Rakousku, Japonsku. Více na www.thoma.cz

Turek Jiří (1965)Od roku 1990 do roku 2000 pracoval v MFD. Od roku 2000 je na volné noze a věnuje se reklamní, portrétní a módní fotografii. Autorsky ho zastupuje Leica Gallery Prague. Více na www.jiriturek.cz

UUlrych Petr, (1965)Po absolutoriu televizní a filmové katedry fakulty žurnalistiky University Karlovy pracoval jako novinář a fotograf. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR. Věnuje se převážně volné tvorbě, vystavuje doma i v zahraničí. Je součástí soukromých sbírek v ČR, Německu, Holandsku, Francii a v USA. Autorsky ho zastupuje Leica Gallery Prague. Více na www.petrulrych.com

VVano Robert (1948)V roce 1967 odešel jako devatenáctiletý do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy módy. Později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů. Autorsky ho zastupuje Leica Gallery Prague.Více na www.robertvano.com

Vasiljeva Natalja (1966)Vystudovala vysokou technickou školu. Od roku 1997 žije v Praze. Ve své fotografické praxi se zaměřuje na poetiku a detail.

Page 22: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Virt Robert (1966)Vystudoval FAMU na katedře fotografie. Po absolutoriu spolupracoval s reklamními agenturami (portréty hudebníků, tvorba firemních katalogů apod.). Od konce 90. let se specializuje především na fotografování bydlení pro magazíny s touto tématikou.

Všetečka Jiří (1937)Jako pedagog působil v letech 1969–90 na katedře fotografie FAMU, 1977 byl jmenován docentem pro obor umělecké fotografie. Fotografuje od roku 1958 se zaměřením na fotografii jako dokument doby. Je autorem 18-ti černobílých knižních publikací, získal ocenění Ministerstva kultury ČSR v soutěžích o nejkrásnější knihu roku — Pražský chodec a další.

WWágner Martin (1980)V průběhu posledních 9 let absolvoval více než 20 expedic převážně po zemích bývalého Sovětského svazu. Dvakrát navštívil a fotografoval černobylskou oblast. Více na www.martinwagner.cz

ZZach Jiří — Georgo (1972)Zaměřuje se na technické, reklamní, reportážní a módní fotografie. Preferuje zachycení pohybu.

AAvanesian Garik (1959) 5

BBeneš Marian (1975) 5Bína Antonín (1957) 6Březina Jan (1975) 7Bučina Ferdinand (1909–94) 7

DDezort Jovan (1934) 8Dostál František (1938) 8Drnek Jan William (1960) 9Dvořáková Alena (1970) a Fischer Viktor (1967) 10

FFišer Jaroslav (1965) 10Fišerová Milada (1980) 11

GGil Ivo (1941) 11Glos Hynek (1973) 12

HHeller Jiří (1957) 13Hlavica Robert (1973) 13Hucek Miroslav (1934) 14Hucková Barbara (1964) 14

CHChrapek Zdeněk (1948) 15

JJung Rudolf (1954) 16

KKavan Ondřej (1954) 16Koliš Jiří (1953) 17Krist Tomáš (1973) 17Kula Vlastimil (1950) 18

MMancová–Pechová Margita (1948) 18Major Hana Sládková (1973) 19Malý Antonín (1950) 19-20

PPinkas Martin (1973) 12Pohribný Jan (1961) 21

RRambousek Robert (1965) 21Rasl Tomáš (1975) 22Růžičková Hana (1969) 22

SSaudek Jan (1935) 23Saudková Sára (1967) 23

Skoupilová Petra (1944) 24Souralová Veronika (1968) 24Steinbach Jiří (1972) 25Stiburek Lubomír (1957) 25Stránská Lucie (1951) 26Sýkora Viktor (1966) 26-27

ŠŠkácha Oldřich (1941) 27Štreit Jindřich (1946) 28

TThoma Zdeněk (1938) 28Turek Jiří (1965) 29

UUlrych Petr (1965) 29

VVano Robert (1948) 30Vasiljeva Natalja (1966) 30-31Virt Robert (1966) 31Všetečka Jiří (1937) 32

WWágner Martin (1980) 32

ZZach Jiří — Georgo (1972) 33

Autoři v katalogu:

Page 23: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA A PRAVIDLA AUKCE:

1. Aukční síň artkunst s.r.o., Na Švihance 9, 120 00 Praha 2, IČ: 27594564 (dále jen dražebník) provádí na žádost NADACE LEONTINKA, Radlická 714/113, 158 00 Praha 5, IČ 27378179 veřejnou dobrovolnou dražbu podle ustanovení zákona č. 26/2000 Sb. o veřejných dražbách. Aukce proběhne dne 21. 11. 2011 v 19,00 h. v hotelu Intercontinental Praha.2. Dražební předměty jsou označeny a popsány včetně nejnižšího podání (vyvolávací cena) v aukčním katalogu, který je přílohou a nedílnou součástí této dražební vyhlášky. Položky budou draženy v pořadí uvedeném v katalogu.3. Dražebník (licitátor) vyvolává položky v pořadí uvedeném v katalogu, se stručným popisem a nejnižším podáním. Po vyvolání položky mohou dražitelé činit příhozy viditelným zvednutím dražebního čísla. Dražba trvá, pokud dražitelé činí příhozy. O pořadí příhozů rozhoduje licitátor.

Okamžitá dražební cena — příhoz:do 2 000 Kč 100 Kč2 000 – 5 000 Kč 200 Kč5 000 – 10 000 Kč 500 Kčnad 10 000 Kč 1 000 Kč

5. K vydražené ceně není účtována žádná provize.6. Vydražitel je povinen, uhradit cenu dosaženou vydražením v hotovosti, platební kartou nebo bankovním převodem po skon-čení aukce, nejpozději však (po dohodě s dražebníkem) do pěti kalendářních dnů ode dne konání dražby. V případě neuhrazení

ceny vydražitelem ve stanovené lhůtě zruší dražebník bezodkladně příklep, čímž se položka stane nevydraženou.

7. Vydražené předměty budou vydražiteli vydány na místě konání ihned po zaplacení ceny nebo v Nadaci Leontinka, Karlovarská 1104/14, 163 00 Praha 6 na základě potvrzení o zaplacení ceny, v pěti dnech následujících po dražbě na základě telefonické dohody na 724 055 118.

8. Účastník dražby může dražit i bez své osobní přítomnosti na základě písemné plné moci, kterou zmocní dražebníka k jeho zastoupení v aukci. Tato plná moc musí obsahovat položky katalogu, jejích přesný popis, vyvolávací cenu a nákupní limit, za který je zmocněný oprávněn předměty vydražit. Dražení po telefonu je možné pouze na základě písemné plné moci a ústní dohody s dražebníkem nejpozději 1 den před aukcí.

9. Registrace dražitelů je možná nejdříve 1 hodinu před aukcí na místě jejího konání. Účastník dražby je povinen doložit svou totožnost pomocí občanského průkazu či cestovního pasu, zapsat se do seznamu účastníků dražby a podepsat čestné prohlášení, že není osobou vyloučenou z dražby podle zákona č 26/2000 Sb.

Nadace Leontinka, kanceláře: Karlovarská 1104/14, 163 00 Praha 6, tel: 235 097 637, fax 235 097 622, www.nadaceleontinka.czve spolupráci s aukční síní artkunst | galerie 5. patro,Myslíkova 9, Praha 1, tel./fax 222 210 860, www.artkunst.cz

PLNÁ MOC K ZASTUPOVÁNÍ PŘI DRAŽBĚ:

Pověřuji dražebníka artkunst s.r.o., aby mne zastupoval v dražbě konané dne 21. 11. 2011 v Hotelu InterContinental Praha, a dražil za mne následující položky až do výše uvedených limitů:

Kat. číslo:

Název položky:

Vyvolávací cena: Limit:

Zavazuji se, že uhradím cenu dosaženou vydražením ve lhůtách stanovených v dražební vyhlášce.

jméno a příjmení:

adresa:

telefon: mobil:

e-mail:

datum narození:

číslo OP/pasu, vydal:

Čestně prohlašuji, že nejsem osobou vyloučenou z dražby podle zákona č.26/2000 Sb.

V Praze 2011

podpis:

Page 24: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Galerie 5. patro

9. AUKCE, 29. listopadu 2011

MODERNÍ A POVÁLEČNÉ UMĚNÍ | SOUČASNÉ UMĚNÍ | FOTOGRAFIE 20. A 21. STOLETÍMalich, Boštík, Kučerová, Válová, Šimotová, Grygar, Kolíbal, Dlouhý, Miró, Kolář, Christo, Chagall, Saint-Phalle,

Sam Francis, Kovanda, Kvíčala, Petrbok, Kintera, Merta, Diviš, Róna, Pastrňák, Sedlecký, Mrázková, Písařík, Matoušek, Katz, Vlčková, Streit, Fárová, Holomíček, Tichý, Sudek, Růžička, Lauschmann a další

Předaukční výstava v Galerii 5. patro (nově v 1. patře), Myslíkova 9, Praha 1:pátek 25. 11. — úterý 29. 11. 2011, denně od 12 do 19 hodin

Aukce:v úterý 29. listopadu 2011 od 19.00 hod.

v Galerii Fotografie Louvre (1. patro), Národní 22, Praha 1

Galerie 5. patro Myslíkova 9, 110 00 Praha 1tel./ fax: +420 222 210 860; mobil: +420 608 238 402; [email protected]

katalog online na www.artkunst.cz

SMLOUVA O PROVEDENÍ DRAŽBY PO TELEFONU:

Tímto prohlašuji, že se chci po telefonu zúčastnit dobrovolné veřejné dražby pořádané aukční síní artkunst s.r.o. na žádost vlastníků dražených předmětů dne 21. 11. 2011 v Hotelu Intercontinental, Praha.

Po telefonu chci dražit následující položky:

Kat. číslo:

Název položky:

Vyvolávací cena: Limit:

artkunst s. r. o. (provozovna galerie 5. patro)Na Švihance 9, 120 00 Praha 2, IČ 27594564, www.artkunst.cz

jméno a příjmení:

adresa:

telefon: mobil:

e-mail:

datum narození:

číslo OP/pasu, vydal:

V Praze 2011

podpis:

Page 25: AUKČNÍ KATALOG K 6. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU...Bez názvu, 2011 Rozměr: 50 x 70 cm, barevná fotografie, číslováno 1/7 Nadaci věnoval autor, signováno Odhadní cena:

Výstava a aukce je pořádána Nadací Leontinka a společností artkunst s.r.o.Aukci zajišťuje Petr Šimon, artkust s.r.o.

Předtisková příprava katalogu FPS Repro. Rámování Čvancara a Houska.Tisk a vazba: Tiskárna Kaliba

Recommended